Biatlon

Fourcade a další hvězdy se bouří proti zákazu fanoušků v Novém Městě

Fourcade a další hvězdy se bouří proti zákazu fanoušků v Novém Městě
Zdroj: Profimedia

Všichni se těšili na hlučnou atmosféru. Místo toho závodníci ve Vysočina aréně zažijí hrobové ticho. Obavy z šířícího se koronaviru donutily vládu k rozhodnutí odjet nadcházející biatlonové závody bez fanoušků. To se ovšem nelíbí domácím závodníkům, ke kterým se přidávají i zahraniční hvězdy.

Biatlonové závody v Novém Městě na Moravě jsou vyhlášené svojí úžasnou atmosférou. Při závodech zaputuje do Vysočina arény přes 30 tisíc fanoušků, kteří vytváří závodníkům nezapomenutelné zážitky. Není tedy divu, že se do biatlonového areálu samotní závodníci rádi vrací. Jinak tomu nebylo ani letos. Avšak do té doby, kdy biatlonový svět obletěla zpráva o zákazu vstupu veřejnosti do areálu. S rozhodnutím, nepustit fanoušky na tribuny, závodníci nesouhlasí.„Nekonzistentnost kolem koronaviru pokračuje. Čeští fanoušci nesmějí na závody, zároveň ale není problém to, že tam přijede celá biatlonová karavana, která ani ne čtrnáct dnů předtím byla v Itálii," komentuje situaci pětinásobný olympijský vítěz a aktuální lídr Světového poháru Martin Fourcade.

Související obsahS verdiktem nesouhlasí ani největší rival Francouze Johannes Thingnes Boe: „Je to velká rána přijet do Nového Města, kde nebudou fanoušci. Vydobyli si tam v rámci Světového poháru velké renomé právě kvůli obrovské divácké kulise desítek tisíc fanoušků na tribunách i podél tratí.“Své si řekl i jeho starší bratr Tarjei: „Divácká atmosféra je v Novém Městě nejlepší v celém Světovém poháru. Často tam neslyšíme ani vlastní dech, když přijíždíme na střelbu.“

Související obsahZávody před prázdnými tribunami okomentovala i slovenská reprezentantka Ivona Fialková. „Jediné město, kde se při závodech Světového poháru cítím jako doma. Mrzí mě to kvůli vám, kteří mi už od listopadu píšete, že přijdete fandit do NVnM,“ napsala na svém instagramu Ivona Fialková

Související obsah„Můj oblíbený svěťák v NMnM. Nebudou diváci, ani radost ze závodění,“ posteskla si i její sestra Paulína Fialková.

aze, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události