Sport

Jít, či nejít na derby a hokej? Situace se ještě může změnit, varuje hygienik

Jít, či nejít na derby a hokej? Situace se ještě může změnit, varuje hygienik
Zdroj: Profimedia

Na biatlon zákaz vstupu, na derby otevřeno a zřejmě i vyprodáno. Sportovní fanoušci mají s příchodem jara tradičně bohaté menu, kam vyrazit za zážitky. Jenže musí dávat zřetel i na zdraví. Kvůli koronaviru, který se začíná objevovat i v Evropě, se spousta klání ruší či odkládá.

V Itálii vydali jasný rozkaz. Všechny sportovní akce proběhnou bez diváků! Na severu Itálie je opravdu situace poněkud dramatická, právě z této oblasti se virus dostává díky nakaženým lidem i na další území.


Události okolo šíření koronaviru se dotkly i akcí, organizovaných v Česku. Biatlonový Světový pohár v Novém Městě na Moravě proběhne před prázdnými tribunami. Zdůvodnění? Je to mezinárodní akce a z Anterselvy se vrátil jeden nakažený člověk do Německa.

Související obsah


To hokejisté či fotbalisté panice nepropadají. Bezpečnostní rada státu požehnala konání hokejové extraligy i fotbalového derby Slavie se Spartou. V úterý v Pardubicích bylo dokonce skoro 10 tisíc lidí pod jednou střechou při hokejovém duelu Dynama se Spartou.

Související obsah


Nejsou ale právě tyto akce nebezpečnější, než klání, které se konají na čerstvém vzduchu? „V současné době je doporučováno lidem zvažovat, jakou hromadnou akci navštíví. Jde zejména o ty akce, které jsou v uzavřených prostorách,“ sdělil webu TN.cz tiskový mluvčí Hygienické stanice hlavního města Prahy Zbyněk Boublík.

Související obsah


Čtyři dny po potvrzení prvního případu koronaviru přibylo v Česku dalších 12 nakažených osob. „Aktuálně sice hromadné akce rizikové nejsou, ale není možné vyloučit změnu situace,“ připustil Zbyněk Boublík.
 

ram, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události