Motorismus

Už je opravdu konec, připustil Abraham. Nevzal ani další nabídky

Motocyklový jezdec Karel Abraham opustil po konci loňské sezony svět MotoGP, stále je ale motoristickému prostředí blízko. Na brněnském Motosalonu ukázal fanouškům svůj stroj, se kterým brázdil okruhy a webu TN.cz poskytl exkluzivní rozhovor.

Je opravdu kariéra ve světe motocyklů uzavřená a nechybí Karlu Abrahamovi adrenalin? I na to přišla řeč.


„Dovolím si říct, že už je konec, i když jsem loni říkal, že kdyby byla nějaká zajímavá šance, tak to nevylučuji. Šance přišla, jeden jezdec v Aprilii byl testovaný na doping, ale bylo to celé zapeklité. První závod se měl jet už tento víkend, nikdo se se mnou však nedomluvil, tak to beru jako uzavřenou věc,“ přiznal nejúspěšnější český motocyklový jezdec poslední dekády.

Související obsah

Možná kdyby rozhodnutí o konci přišlo dřív, vzal by Abraham i angažmá v Moto2, kde v minulosti sbíral úspěchy. „Na to už bylo pozdě. To, že jsem skončil, jsem se dozvěděl v půlce listopadu, a to už byly všechny týmy obsazené.“


Připouští, že prostředí MotoGP je tak trochu i zkažené.„Rozhodně je. Tak to chodí v každém vrcholném prostředí, ať už je to sport nebo jakákoliv firma. Funguje to na velmi politické úrovni, což nikdy není úplně fér a někdy je to hodně složité. Ale tak to prostě je,“ neláme si s tím hlavu Abraham.

Související obsahPak už ho nezlákaly ani zajímavé nabídky z dalších motocyklových disciplín a soutěží. „Nabídek přišlo docela dost – od superbiků britských a dokonce i amerických, které jsou hodně prestižní, byly i z „moto-éček“, tedy elektrických motorek, které občas jezdí i při MotoGP víkendech. Ale nezvolil jsem ani jednu z těchto cest. Nabídky nebyly špatné, ale rozhodl jsme se zvolit si jinou kariéru do budoucna,“ říká Karel Abraham.


Na motorku se ale přece jen posadí a občas vyjede i na české silnice. Bude si ale dávat setsakramentský pozor. „Já na silnici moc nejezdím, ale samozřejmě, občas se svezu. Jenže 100% bezpečné to není. Může se stát nepředvídatelné, na to musí být člověk připravený."

Související obsah

Uvažuje Karel Abrahám o roli českého manažera? Co prozradil o svém novém štěňátku? Podívejte se na bonusové video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Motorismus

Důležité Události