Hokej

Hokej má prázdniny! Pokud nebude možno hrát na konci března, je konec!

Hokej má prázdniny! Pokud nebude možno hrát na konci března, je konec!
Zdroj: Profimedia

Hokejová sezona v Česku ještě nekončí. Představitelé extraligových klubů se rozhodli odložit pokračování předkola a zápasů play off nejpozději do 29. března. Nová reakce přichází den poté, co Bezpečnostní rada státu zakázala kvůli šíření koronavirové infekce organizaci akcí s účastí nad 100 osob.

Zápasy se aktuálně nedají hrát, neboť kluby nejsou schopné uspořádat utkání do limitu 100 osob ve sportovní hale.
 

Pokud by se po zatím neurčité pauze začalo znovu hrát, současné předkolo u zápasů, které jsou za stavu 1:1, by se odehrálo jedním zápasem. Následné čtvrtfinále, semifinále i finále pak na tři vítězné zápasy, aby se soutěž odehrála dle regulí do 29. dubna.
 

Podle ředitele extraligy Josefa Řezníčka je stanoven termín 29. března, kdy nejpozději může začít opětovně předkolo.

Hokej ale také bude žádat o výjimku u státní správy. "Kluby nejsou schopny zajistit podmínky dané ministerstvem zdravotnictví. Pokud nebude povolený větší počet lidí než sto, soutěž pokračovat nebude," sdělil Josef Řezníček.


"Pokud by se soutěž neodehrála do konce, určitě by nebyl korunován mistr extraligy, pouze vítěz základní části,"
dodal Řezníček.

Už v průběhu úterka přijaly české hokejové soutěže omezení o zákazu vstupu diváků na utkání a i duely play off extraligy se odehrály před prázdnými tribunami, ač to chvíli vypadalo, že hokejové kluby budou moci pustit do hlediště 100 diváků. Nyní ale budou hokejové kluby čekat na uvolnění kóty alespoň na desetinásobek.

"Jednání na 29. března by bylo svoláno jen v případě, pokud by došlo k uvolnění opatření alespoň na tisíc účastníků. I to by ale pro některé kluby mohl být problém," myslí si zástupci extraligy.

Dvě utkání v novém režimu byla v extralize odehrána, stejně tak dva duely první ligy. "Bylo to hrozné, horší než juniorka. To ani nemá cenu hrát, když na stadionu nikdo není," řekl po vítězném zápase před prázdnými tribunami pražského Edenu útočník Třebíče David Michálek, který se svým celkem bojuje o postup z předkola play-off Chance ligy.
 

Na další pokračování hokejových bitev si ale fandové i u televizních obrazovek budou muset počkat.

Související obsah


Český hokej tak nenásleduje v rozhodnutí o předčasném konci sezony ligy v sousedních zemích. Německá DEL byla oficiálně ukončena v průběhu úterý, týmy slovenské extraligy se dozvěděly o stejném verdiktu v průběhu středečního poledne. Podobně skončily ligy i v Rakousku a Polsku.


Zatímco v Polsku byl jmenován nový šampion GKS Tychy, na Slovensku se dohrálo bez vítěze, neskončila totiž ani nadstavbová část. Mistra nepozná ani mezinárodní EBEL, kde skončila sezóna v průběhu play-off.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události