Hokej

Prezident IIHF promluvil: Pořádání MS v hokeji si teď nedovedu představit

Prezident IIHF promluvil: Pořádání MS v hokeji si teď nedovedu představit
Zdroj: Profimedia

Prezident Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel byl hostem studia švýcarské televizní a rádiové stanice SRF, kde se samozřejmě řešil i hokejový šampionát, který se má konat právě v zemi helvétského kříže. Sám Fasel si aktuálně nedokáže představit, že by turnaj proběhl.

Nejvyšší činitelé IIHF nemají jako mnozí další příliš dobré spaní. Pandemie viru COVID-19 zahaluje velkým stínem také světový šampionát v ledním hokeji.

Trochu projasnění přinesla slova prezidenta hokejové federace Reného Fasela. Ten se v pořadu švýcarské televize k tématu vyjádřil. Šampionát má začínat již za osm týdnů a všichni napjatě sledují, zda se vrcholu hokejové sezóny dočkáme či nikoliv. "Nerad bych tu dělal nějaké předčasné závěry," zdůraznil po položení otázky Fasel.

Související obsah

"Avšak s přihlédnutím k aktuální situaci si dokážu jen těžko představit, že by se mistrovství světa v řádném termínu konalo. Máme odpovědnost vůči všem lidem v zemi," pronesl důležitá slova sedmdesátiletý Švýcar.

"Je to ale o velké diskuzi, budeme o tom jednat se všemi účastníky. Pořád ještě máme nějaký čas. Chceme se rozhodnout s čistou hlavou. Jednat budeme v úterý, byl bych ale rád, kdyby se nám povedlo vydat verdikt do konce týdne," nastínil další postup prezident IIHF.

Mezinárodní federace již byla nucena kvůli koronavirové pandemii zrušit světové šampionáty žen, mistrovství nižších divizí a některých mládežnických kategorií.

Mimochodem, pokud by se světový šampionát neuspořádal, přišel by hokejový svět o vrcholnou akci po 74 letech. Ano, počítáte správně. Koloběh světových šampionátů dokázala naposledy narušit pouze druhá světová válka.

Pravda, v letech 1980, 84 a 88 se sice také mistrovství světa nekonalo, ale bylo to na úkor olympijských her. Vítěz olympiády se tak stal zároveň i světovým šampionem.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Hokej

Důležité Události