Fotbal

Drsné Turecko: Liga pokračuje! Kdo se necítí, dostane volno, říká Novák

Turecká fotbalová liga přišla o jednu ze svých největších hvězd. John Obi Mikel se rozhodl, že už dál nechce hrát v soutěži, která v době šíření koronaviru dál pokračuje. Jeho dnes už bývalý spoluhráč z Trabzonsporu Filip Novák vypráví, jaké možnosti v této situaci mají fotbalisté.

Turecko je jednou z posledních zemí, kde se ještě nezastavily fotbalové soutěže. Na koronavirus zatím bylo pozitivně testováno jen 98 osob, jeden člověk už zemřel. I proto se šíří nejistota. I tak ale mají sportovní události pokračovat dál, ač omezeně.


„Ve středu odpoledne mluvil pan prezident v televizi a v podstatě potvrdil úterní rozhodnutí Tureckého fotbalového svazu, že naše liga bude pokračovat bez fanoušků. Uvidíme, jak na tom budeme za další dva týdny, kdy je naplánovaná repre pauza,“ řekl český reprezentant Filip Novák, který hájí barvy Trabzonsporu.

Související obsah

Členové jeho klubu ale už dostali na výběr. Do zápasů nastoupit nemusí. „Já respektuju vyjádření svazu, a samozřejmě nám bylo i řečeno v klubu, že kdo se necítí a není připravený hrát, tak dostane volno,“ dodává.

Zdroj: Profimedia

Trabzonspor už ale po kontroverzním rozhodnutí pokračovat v programu turecké ligy počítá ztráty. „Náš dnes už bývalý spoluhráč John Obi Mikel se domluvil na ukončení smlouvy a vrátil se zpátky za rodinou. Nám nezbývá, než to respektovat a popřát mu hodně štěstí,“ říká Filip Novák.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události