Box

Koronavirus knockoutoval Wildera i Furyho. Trilogie se odkládá!

Koronavirus knockoutoval Wildera i Furyho. Trilogie se odkládá!
Tyson Fury vs. Deontay Wilder Zdroj: Nova Sport

Kvůli současné situaci se odložila další sportovní akce. Obětí koronaviru se tentokrát stal finální zápas mezi Deontayem Wilderem a šampionem WBC Tysonem Furym. Oba boxeři tak mají víc času, připravit se na poslední bitvu!

Dvě nejatraktivnější jména současného boxu musí odložit svůj třetí duel. Promotéři nefandí možnosti pořádat zápas Fury vs. Wilder 3 za zavřenými dveřmi a současná situace ani neumožňuje plnohodnotnou přípravu. „Očividně ne. Ani nevíme, jestli bude MGM Aréna otevřená,“ řekl Bob Arum, promotér Furyho na otázku, zda se duel bude konat 18. července.
 

Nemůžeme boxerům garantovat, že by se střetli toho data. Taktéž je otázkou, kde by trénovali? Jak prodáme vstupenky? Nedává to smysl udělat zápas, když Britové ani nemůžou opustit domovy. Musíme udělat krok zpět. Box není izolovaný a je součásti reálného světa. Pravděpodobně zápas bude až během října,“ pokračoval Arum pro ESPN.

Zdroj: Profimedia

Z prvního duelu v roce 2018 odešli s remízou. Podruhé se mezi provazy potkali v únoru 2020, kdy Tyson Fury (30-0-1) předvedl fenomenální formu a největšího ranaře současnosti několikrát poslal na zem. V sedmém kole pak z rohu Bronzového Bombarďáka přilétl ručník a Fury mohl slavit získání titulu šampiona WBC.

Související obsah

Fury znovu usedl na jeden z boxerských trůnu těžké váhy. Podle jeho slov ho v kariéře čekají ještě dva zápasy. Plánuje poslední, rozhodující zápas s Wilderem a pokud ubrání svůj titul, tak ho čeká zápas o vše s Anthony Joshuou (23-1-0). Se svým krajanem bude boxovat o sjednocení velkých boxerských titulů WBC, WBO, IBF a WBA.

Související obsah

Plánované završení kariéry kromě koronaviru ohrožuje současné oživení Furyho dopingové aféry, kdy po letech promluvil farmař, jemuž měl boxer zaplatit za křivé svědectví. V případě, že se potvrdí nejhorší scénář, přijde šampion o své tituly a namísto nich dostane stopku až na 8 let.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události