Fotbal

Naděje pro Itálii! Kluby znají datum, kdy se mohou vrátit k tréninkům

Naděje pro Itálii! Kluby znají datum, kdy se mohou vrátit k tréninkům
Zdroj: Profimedia

S velmi optimistickým návrhem přišel italský ministr sportu Vincenzo Spadafora. Ten řekl, že by se italské sportovní kluby mohly vrátit do tréninkového procesu 4. května. Čili jen den poté, co by měla vypršet celostátní karanténa, která v pátek byla právě do 3. května prodloužena.

Itálie je jednou z nejvíce zasažených zemí v Evropě. Na příznaky koronaviru zemřelo skoro 19 tisíc lidí a téměř 150 tisíc lidí se nakazilo. Přes 30 tisíc lidí se ale vyléčilo.
 

Ministr sportu Spadafora chce, aby se sportovní život vrátil pomalu do normálu. „Chceme, aby pravděpodobně od 4. května došlo k obnovení tréninků a sportovních aktivit. Samozřejmě v nejpřísnějším ohledu na bezpečnostní předpisy, které budou určeny po dohodě se zdravotnickými úřady a vědeckými subjekty,“ řekl šestačtyřicetiletý ministr.
 

Související obsah


 

„V příštích několika dnech budu podněcovat iniciativu koordinovanou mým úřadem, abychom vytvořili konkrétní kroky pro opětovné spuštění sportovních aktivit,“ dodal.
 

Nejplačivnější sportovní ligou v Itálii je Serie A. Italský fotbalový svaz zvažuje, jak zbylých 12 kol dohrát. Jednou z možností je, že by se utkání dohrála na jednom místě. Nejvíce se mluví o Římu. Samozřejmě by se dodržovala bezpečnostní opatření a hrálo by se bez diváků, bez novinářů i systému VAR.

 

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události