Cyklistika

Pauza přišla Froomeovi vhod. Během pandemie vyléčil vážná zranění

Nucená pauza z důvodu koronaviru alespoň z části vyhovuje cyklistovi Chrisi Froomeovi. Ten totiž během přestávky stihl vyléčit všechna svá zranění, která utrpěl v červnu během závodu Critérium du Dauphiné. Zprávu o svém zdravotním stavu vyjádřil sám závodník na kanále Youtube.

"Rehabilitace postupuje opravdu dobře. Dokonce bych se nebál říct, že už je prakticky dokončená," sebejistě prohlásil čtyřnásobný vítěz Tour de France, který se zúčastnil virtuální projížďky se svým týmem Ineos.

Čtyřiatřicetiletý šampion měl hrozivou nehodu v minulém roce, kdy při tréninkové projížďce naboural ve vysoké rychlosti do zdi domu. Diagnóza zněla pro britského cyklistu dost strašidelně. Froome si totiž zlomil stehenní a hrudní kost, utrpěl také zlomeniny krčního obratle a žeber.
 

Po několika operacích tak stále nebylo jisté, zdali se dá fenomenální závodník natolik dohromady, aby ještě někdy závodil v profi pelotonu. Nicméně podle svých slov je připraven, což potvrdil i start na arabské tour na konci února, která však byla z důvodu koronaviru zrušena.

 

Brit tak nadále může alespoň trénovat a rehabilitovat. "Stále ještě dělám cvičení, abych posílil pravou stranu, kde jsem měl ta zranění, ale jinak jsem zpět v normálním tréninku a jde to fakt dobře," dodal vítěz i Gira a Vuelty, který je momentálně v domácí izolaci na jihu Francie.

 

Související obsah

Otázkou však zůstává, kdy si opět okusí ostrý závod. Všechny podniky jsou minimálně do konce května ukončeny a nejistý je i start Tour de France, která by měla za normálních okolností vypuknout 27. června.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události