Fotbal

Všechno zpět! V Tottenhamu obrátili a vrátí zaměstnancům plné platy

Všechno zpět! V Tottenhamu obrátili a vrátí zaměstnancům plné platy
Zdroj: Profimedia

Fotbalový Tottenham nedávno pobouřil nejen své příznivce, ale i širší fotbalovou veřejnost. Oznámil totiž, že svým nehrajícím zaměstnancům sníží plat, zatímco hráči dostanou výplaty v plné výši. Nyní však klub v novém prohlášení tohoto kroku litoval a ujistil, že v dubnu a květnu zaměstnanci obdrží své platy celé.

Klub Tottenham Hotspur schytal pořádnou vlnu kritiky, když oznámil, že svým nehrajícím zaměstnancům sníží plat o 20 %, zatímco hráči budou nadále dostávat 100 %.


Byl to totiž naprosto opačný krok, než který se dělal jinde po světě. Většinou se hráči domlouvají na hromadném snížení platů, aby řadoví zaměstnanci nestrádali.


Jenže nátlak veřejnosti byl příliš velký, a tak se Tottenham rozhodl vzít tento krok zpět a vrátit svým nehrajícím zaměstnancům 100 % svého platu. Plnou gáži by měli podle klubového oznámení zaměstnanci brát v dubnu i květnu.

Související obsah"Litujeme všech starostí, které jsme způsobili v této tísnivé době a doufáme, že za práci, kterou nás fanoušci uvidí dělat v následujících týdnech, budou hrdí na svůj klub," uvedl klub ve svém oficiálním prohlášení.


Tottenham totiž nabídne svůj stadion k dobročinným účelům. Mimo jiné v něm bude probíhat i testování na COVID-19 a klub propůjčí své prostory i různým oddělením z přetížených nemocnic.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události