UFC

Legenda bojových sportů popsala průběh Covid-19. Není to vtip, říká

Legenda bojových sportů popsala průběh Covid-19. Není to vtip, říká
MMA zápasník a BJJ legenda Roger Gracie | Zdroj: koláž tn.cz / Instagram Roger Gracie

Ikona bojových sportů Roger Gracie má na svém kontě desítky zápasů v brazilském jiu-jitsu a během kariéry nastoupil v MMA organizacích jako UFC či One Championship. Svůj poslední boj však svedl mimo žíněnku či oktagon.

Gracie (8-2 MMA), žijící v Londýně, se koronavirem nakazil v březnu. Prodělal týdny vysokých horeček, během kterých se bál o svůj život. O urputném boji o přežití se rozpovídal v rozhovoru pro brazilský server Combate.

 

Mnoho lidí neví, co to vlastně je. Myslí si, že se jich to nedotkne. Probudil jsem se a moje srdce bilo jako nikdy, nemohl jsem se pořádně nadechnout. Bylo mi hrozně zle a jen jsem celé dny ležel v posteli. Měl jsem čtyřicítky horečky a neustále jsem kašlal,“ popsal průběh Gracie.
 

„Byl jsem vyděšený, když se můj stav nelepšil. Osmý den jsem se vyděsil znovu, neboť moje teplota šla dolů a já se cítil lépe. Jenže příští den se vše vrátilo. Moje přítelkyně se také nakazila. Měla 38-39 horečku, byla slabá a omdlévala. Každý má jiný průběh, ale je důležité, že se lidé dozví, že virus je nebezpečný i pro mladší,“ pokračovala osmatřicetiletá ikona bojových sportů.


 

Zdroj: Profimedia 

Gracie se z onemocnění nakonec zotavil a doufá, že sdílením své zkušenosti ukáže ostatním, že pandemii není radno brát na lehkou váhu. „Je nutno být na pozoru. Nemoc zasahuje slabé, staré, ale také všechny ostatní. Není to vtip,“ dodal nakonec.


 

Zápasník patří do vážené rodiny Graciových, která světu představila brazilské jiu-jitsu. BJJ nabízí mnoho technik, jak kontrolovat soupeře bez použití úderů a stalo se jedním ze základních kamenů boje na zemi v MMA.


 

Související obsah
 

Držitel černého pásu Roger pokračoval v rodinné tradici a svých dovedností maximálně využil. K medailím a světovým titulům mistra BJJ přidal i úspěchy v kleci.


 

Kromě 75 profesionálních zápasů na žíněnce absolvoval 10 duelů v oktagonu. Po kariéře v organizaci Strikeforce, nastoupil do jednoho duelu i v UFC. Ten v roce 2013 prohrál s Timem Kennedym.


 

Související obsah
 

Následně nastoupil v ONE Championship. Tam absolvoval dva zápasy a v roce 2016 jako první získal titul v křížové váze (obdoba polotěžké váhy do 93 kg). O rok později ohlásil ukončení kariéry.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události