Esport

O víkendu budou korunováni LOL šampioni Evropy. Ve hře jsou i Češi

O víkendu budou korunováni LOL šampioni Evropy. Ve hře jsou i Češi
Zdroj: lolesports.com

Evropská LEC je profesionální uzavřená liga ve hře League of Legends. Vedle korejské LCK a čínské LPL je považována za jednu ze tří nejkvalitnějších lig na světě a ti nejlepší hráči jsou tedy často idoly dnešních teenagerů. V neděli se koná grandfinále jarní sezóny a ve třech nejlepších týmech, které ještě živí šanci na titul, najdeme i dvě česká jména.

 Z desetičlenné ligy se probojovalo nejlepších šest celků do play-off a v průběhu dvou hracích víkendů se vykrystalizovala trojice týmů, které se v sobotu a neděli utkají o titul mistrů Evropy. Poslední dvě sezóny ovládli G2 Esports, kteří se v sobotním předfinále utkají proti mladému týmu MAD Lions, kde hrají i čeští playeři Marek „Humanoid“ Brázda a Matyáš „Carzzy“ Orság. 

 

Ve velkém finále už čeká tým Fnatic, který v play-off zatím nezaváhal a první sérii vyhrál 3:1 a druhou 3:0. I přesto ale liga nemá jasného favorita, jelikož G2 Esports vyhráli základní část a stále jsou považováni za nejkvalitnější tým v rámci Evropy. V prvním kole je ale do pavouku poražených poslali právě MAD Lions, proti kterým se teď utkají o finále. 

 

Související obsah

 

Vítěz ligy si kromě slušného prize poolu vybojuje místo na jednom ze dvou největších světových turnajů roku – Mid Season Invitational, kde si zahrají jednotliví vítězové čtrnácti světových lig.
 
 
 
 
Všechny zápasy se hrají na tři vítězné hry a zápasy můžete sledovat v živém vysílání na Twitch kanále LEC. V sobotu i neděli se bude začínat přesně v 17 hodin.
TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události