Box

Fury nepřestává bavit! Učil svět kombinaci na ukončení Wildera

Fury nepřestává bavit! Učil svět kombinaci na ukončení Wildera
Tyson Fury trefuje Deontaye Wildera Zdroj: Profimedia

Tyson Fury nepřestává provokovat ani v době domácí karantény. Svou rodinu a fanoušky učil, jak knokautovat svého posledního soupeře Deontaye Wildera. Ukončit ho by ho zvládnul prý i 53letý šampionův jmenovec Mike Tyson.

Fury (30-0-1) se během domácí karantény snaží motivovat své fanoušky k pohybu. Na svém Instagramu pravidelně vysílá domácí trénink, který v obýváku provádí buďto sám či se svou rodinou. Během jednoho takového cvičení učil ostatní, jak uzemnit jednoho z největších ranařů boxerské historie.

 

Dnes budeme dělat mou specialitu – knokautováni Deontaye Wildera. Jsou to dva údery na hlavu zakončené levým hákem a pak hák na tělo,“ popsal předváděnou sérii úderů. Každou kombinaci pak zakončil: „Vstávej, pobudo!“

Neporažený boxer při nácviku oné kombinace vycházel z vlastní zkušenosti. Sám Wildera (42-1-1) několikrát poslal na zem. V únoru v ringu neuvěřitelným výkonem sedm kol dominoval, dokud rivalův roh nevhodil mezi provazy ručník. Bronzovému Bombarďákovi, který má na kontě 41 ničivých knokautů, dal ochutnat vlastní medicínu a převzal od něj pás šampiona WBC.

Zdroj: Profimedia

I přes drtivou porážku Wilder odmítá uznat Furyho šampionem a žádá další odvetu. Završení trilogie je zatím plánované na podzim 2020, avšak s ohledem na současnou situaci nikdo neví, kdy se v ringu opět střetnou.

Související obsah

Kromě Furyho si vzal továrnu na knokauty na mušku i bývalý trenér legendy Mike Tysona (50-6-2NC). Jeff Fenech je přesvědčený, že nejmladší šampion těžké váhy v historii by si s Wilderem poradil i v 53 letech.

„Box už není to, co to bývalo. Garantuji, že kdyby Mike trénoval šest týdnů, tak by Wildera ukončil během jedné minuty. Pokud byl knokautováný Tysonem Furym, který je dobrý boxer, ale není ranař, Mike by ho zabil,“ řekl Fenech pro Sporting News.

Související obsah

Sám Mike Tyson se zpět do ringu nehrne. Nicméně přiznal, že kdyby se současnými jmény těžké váhy střetl v době své zlaté éry, udělal by s nimi krátký proces.


Ne nadarmo se mu přezdívalo Zběsilý Mike či Dynamitový kluk. Během profesionální kariéry ukončil 44 svých soupeřů, přitom většina z nich po inkasovaných úderech skončila v bezvědomí.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události