UFC

Chystaný UFC turnaj přišel o titulový duel! Šampionka čeká na lepší časy

Chystaný UFC turnaj přišel o titulový duel! Šampionka čeká na lepší časy
UFC zápasnice Amanda "Lvice" Nunes | Zdroj: Profimedia

UFC plány na našlapaný galavečer zhatila dvojnásobná šampionka Amanda Nunesová. Zápasnice prozradila, že 9. května na plánovaném turnaji nenastoupí. Své pásy chce obhajovat jen po absolvování plnohodnotné přípravy.

UFC oficiálně zrušilo další dva galavečery plánované na 25. dubna a 2. května. Zároveň však prezident organizace Dana White trvá na svém plánu znovu rozjet MMA podívanou už 9. května. Pro první turnaj, po pauze způsobené pandemií koronaviru, chystal hned tři titulové duely.
 

Nicméně jeho plány mu zhatila dvojnásobná šampionka Amanda „Lvice“ Nunesová  (19-4). Ta měla podle Whitea 9. května bránit titul pérové váhy (do 66 kg) proti Felicii Spencerové (8-1).

Zdroj: Profimedia

Vlastně v květnu nebudu zápasit. Nemyslím si, že nadešel správný čas. Chci počkat až se uklidní situace kolem koronaviru. Pak můžu mít plnohodnotnou přípravu. Možná v červnu budu připravená,“ řekla nejlepší ženská zápasnice v UFC pro CBS Sports.
 

Amanda měla se Spencerovou zápasit na UFC 250. Galavečer připadá na 9. květen, tedy den, kdy chce White znovu rozběhnout svou organizaci. Kvůli bezpečnostním omezením a domácí karanténě nemohla Nunesová trénovat, jak je zvyklá.

Související obsah

Avšak duelu s novou vyzyvatelkou se nevyhýbá a doufá, že se uskuteční za lepších podmínek. „Líbí se mi tenhle zápas. Ráda zápasím s holkama jako je ona – tvrdá, s chutí zápasit po celou dobu, v kleci nikam neutíká. To ze mě dostane maximum a to miluju,“ vyjádřila se Nunesová na konto své soupeřky.

Související obsah

Brazilka naposledy zápasila v prosinci minulého roku, kdy po pětikolové bitvě jednomyslným rozhodnutím ubránila pás bantamové váhy (do 62 kg) proti Germanine de Randamieové (9-4).
 

Po odstoupení šampionky tak zůstává ve hře hlavní zápas mezi Fergusonem a Gaethjem o titul prozatímního šampiona lehké váhy (do 70 kg). Ten doplní bitva o korunu krále bantamu mezi Henry Cejudem a Dominickem Cruzem.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události