Fotbal

Sadílek tuší konec sezony: Fotbal je dnes riziko, ale kdo má teď jistotu?

Sadílek tuší konec sezony: Fotbal je dnes riziko, ale kdo má teď jistotu?
Zdroj: Profimedia

Když Evropu zasáhla vlna koronaviru a zastavil se i svět velkého fotbalu, zůstal Michal Sadílek nějaký čas v Holandsku, sledoval na dálku dění v domovině, a v Uherském Hradišti i Uničově mu děkovali za finanční dary. V úterý se ale hráč Eindhovenu dozvěděl, že mu zřejmě skončila sezona…

A přitom to byl pro dvacetiletého českého středopolaře hodně solidní soutěžní ročník. Na prestižní adrese v Eindhovenu si vydobyl místo v základu, a než přišlo zranění břicha, patřil k nevytěžovanějším. Teď ale jen nejistě čeká, co bude dál.


„Vnímám to hodně špatně. Dva dny nazpátek čtu zprávu, že v sousedním Německu se možná bude hrát od 9. května a den na to, že v Holandsku až do začátku září určitě ne,“ vypráví v rozhovoru pro web televize Nova Sport.

Související obsahKdyž pandemie zastavila soutěže, museli jste zůstat doma. Jak to vůbec řešil Eindhoven? Pustil vás zpět do Česka?
„Ano, už jsem doma asi tři týdny. Takže teď spíš vůbec nevím, zda a kdy se tam vrátím. Dostali jsme individuální plány a pracujeme na nich. Ale musím hledat i pozitiva. Doma jsou snad rádi, že si mě nyní mohou víc užít. (směje se).

Zdroj: Profimedia


Napadlo vás nyní třeba zapojit se do přípravy se Slováckem, když se v Česku trochu uvolnil režim? Nebo to nepřipadá v úvahu a Eindhoven by to kvůli současným rizikům třeba ani nechtěl?
„Samozřejmě, že včera mi to proletělo hlavou. Nezbývá nám ale teď nic jiného, než být trpěliví a čekat na vývoj situace. V pátek dostaneme definitivní rozhodnutí o následujících týdnech a měsících. Následně to budu řešit.“

Související obsah


Vy osobně byste se cítil na hřišti bezpečně, kdyby se začalo hrát třeba v květnu nebo červnu?
„Ono je to těžké, je tam samozřejmě pořád riziko. Ale někdy se prostě bude muset začít. Spíš než o naše zdraví se bojíme o zdraví naši rodiny nebo členů vedení klubu. Tito lidé patří do té rizikové věkové skupiny.“Fotbalistům se asi neposlouchají dobře zprávy o tom, že kluby pomalu začínají mít finanční problémy. Zabalila to Žilina, v Belgii má problémy Lokeren, možná Andrelecht. Nemyslíte, že být fotbalistou může být časem v tomto ohledu rizikové povolání?
„Že se to děje, je asi logické. Kluby jsou živé z vysílacích práv, peníze generují ze vstupenek a tyto příjmy teď musí škrtat. Samozřejmě, je to rizikové, ale kdo má v dnešní době nějakou jistotu?“

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události