Esport

Světová série ve hře Hearthstone má českého zástupce. Postoupí dále?

Světová série ve hře Hearthstone má českého zástupce. Postoupí dále?

I nejoblíbenější online karetní hra Hearthstone se poměrně nedávno rozhodla nastolit cestu uzavřené ligy pro nejlepší vybrané jedince. Letošní liga Grandmasters s nejlepšími Hearthstone hráči světa bude opět rozdělena do více sezón. Z každé z nich jen jediný nejlepší postoupí na velkolepé mistrovství světa. O celkové výhry přesahující hranici milionu dolarů hraje i český zástupce Jaromír „Jarla“ Vyskočil.

Celá série Grandmasters je rozdělena do tří regionů, z nichž nás bude logicky nejvíce zajímat ten evropský, v němž bude právě Jarla ze skandinávského týmu Nordavind bojovat o účast na světovém šampionátu.

Evropské Grandmasters hraje jen 16 hráčů a první sezóna, která probíhá od 14. dubna, se dělí na tři hlavní fáze. Systém je na první pohled složitý, ale nic světoborného v něm nehledejte.


V úvodní fázi se hráči ve třech týdnech utkají o body do žebříčku, z nějž nejlepších osm postupuje do první ligy a horších osm bude hrát druhou ligu. První sezónu uzavře třetí fází osmičlenné play-off, kam přímo postoupí šest nejlepších z první ligy. O zbylá dvě místa ve čtvrtfinále si to formou baráže rozdají nejlepší kartáři z druhé divize.

Související obsah


V první části sezóny už probíhá druhý ze tří hracích týdnů. V druhém turnaji si Jarla postupně vylepšuje pozici, takže může doufat v postup do první ligy.

První týden odehrál s bilancí 4:3, druhý dokonce se skóre 5:2. Klíčový bude zápas ve skupinovém pavouku, z nějž se dá získat nejlepší výchozí pozice k postupu do elitní osmičky v první lize.

Související obsah


Kompletní informace o lize a harmonogram jednotlivých ápasů jsou k dispozici na oficiálním webu playhearthstone.com.

Druhý turnaj vyvrcholí během víkendu a pokud by vás zajímalo, jak vypadá takové online karetní klání, Jarlu čeká velmi důležitý zápas už dnes. Vy můžete celé Grandmasters sledovat zdarma na YouTube kanálu Hearthstone Esports

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události