Tenis

Až 100 milionů pro tenisty! Měly přijít už před pandemií, myslí si Australan

Až 100 milionů pro tenisty! Měly přijít už před pandemií, myslí si Australan
Zdroj: Profimedia

Koronavirová pandemie významně ochromila i svět tenisu. Za současných podmínek se tak nemůže hrát žádný turnaj, což výrazně zasáhlo zejména tenisty z nižších pater tenisového žebříčku. Pomoci se jim teď snaží trio velikánů Djokovič – Nadal – Federer, kteří chtějí vybrat až 100 milionů korun. Nicméně podle australského tenisty Johna Millmana měl takový způsob pomoci přijít už dávno, ještě před pandemií.

Australan, který figuruje na 43. pozici světového žebříčku, se totiž rozpovídal, že problém s financováním tenistů je mnohem hlubší.


„Za poslední léta prize money na turnajích sice vzrostly, ale jejich rozdělování není spravedlivé. Také jsem si na nižších úrovních prožil svoje. Z odměn by mělo výrazněji profitovat podstatně více hráčů," vyjádřil se na Twitteru australský tenista, který sice současnou vlnu solidarity přijímá, měla však podle něho přijít mnohem dříve.
 

Dostal se tak do rozporu názorů s Rakušanem Dominicem Thiemem. Ten zase tvrdí, že hráči postavení v žebříčku mezi 250. až 700. místem hlady rozhodně netrpí a peníze tak určitě nepotřebují.
 

Naopak John Millman současnou pomoc od hráčů z první stovky vítá, zároveň však mluví o tom, že jde o jednorázovou pomoc. Systém odměňování tenistů by se měl podle jeho názoru změnit od základů.

Související obsah„Například je obrovský rozdíl mezi odměnami na velkých turnajích. Zejména pak mezi kvalifikací a hlavní soutěží, pokud by se tato mezera zmenšila, vice lidí by vydělalo peníze,“ přidává jeden z příkladů Australan.
 

Tenisová sezona je mezitím přerušena až do 13. července, pauza však může být ještě delší a vyvstává i otázka, jestli se letos ještě vůbec rozjede. Nový charitativní projekt, se kterým přišlo trio nejúspěšnějších tenistů poslední dekády (Federer, Nadal, Djokovič) má za cíl rozdat rovnoměrně až 100 milionů korun mezi hráče od 250. pozice do 700. místa.
 

Související obsah

K vybrání dostatečného množství finančních prostředků má pomoci také virtuální turnaj, který se rozběhl v pondělí a zúčastní se ho i naše česká jednička Karolína Plíšková.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události