Fotbal

Vyhozený kouč sní o návratu! Než umře, chce vést Tottenham znovu

Vyhozený kouč sní o návratu! Než umře, chce vést Tottenham znovu
Zdroj: Profimedia

Místo, aby cítil zášť vůči londýnskému klubu, stále na něj s láskou vzpomíná. Vyhozený trenér Tottenhamu Mauricio Pochettino je momentálně žhavým kandidátem na pozici kouče v Newcastlu, který se brzy dočká obří miliardové injekce. Samotný Argentinec se však rozpovídal, že se chce dřív nebo později, stejně vrátit do týmu Spurs.

S „Kohouty“ dokázal 48letý trenér velké věci. Zahrál si s nimi finále Ligy mistrů, patřil mezi nejlepší trojku anglické Premier League. Přesto se musel v listopadu loňského roku s Tottenhamem rozloučit.

Vaz mu zlomily nemastné výkony na začátku letošní sezony a také fakt, že přes nepopíratelné úspěchy, vždy stanul pod vrcholem a londýnský klub tak dále čeká na jednu z vytoužených trofejí.
 

Pochettinovi tak na stole přistála výpověď a Argentinec se musela pakovat, aby jeho místo zaujmul o mnoho zkušenější Portugalec José Mourinho.
 

Související obsah


I přes tento neslavný konec však bývalý kouč Spurs žádnou zášť necítí, ví, že je fotbalový život trenéra dost vrtkavý, a i po pěti zjevně úspěšných letech, může přijít padák kdykoliv.

„Bylo to fantastické a skončilo to tak, jak nikdo nechce. Ale hluboko uvnitř v srdci a v duši vím, že se naše cesty ještě v budoucnu střetnou. Od chvíle, co jsem odešel, sním o dni, kdy se vrátím, abych dokončil rozdělanou práci,“ svěřil se pro BT Sports s téměř půlročním odstupem od jeho vyhazovu.
 

Související obsah


Mauricio Pochettino je momentálně volný a nebýt koronavirové pandemie asi by už dávno někde zakotvil. Takhle se nadále spekuluje, kam by mohl renomovaný kouč zamířit. A vzhledem k chystané miliardové fúzi anglického Newcastlu s arabským princem Mohamedem bin Salmánem se mluví, že právě sem by mohly další kroky 48letého trenéra mířit.


I přes tyto velké námluvy, však Argentinec myslí i na další budoucnost a věří, že jednou se vrátí tam, kde se cítil i přes rozpory v posledních měsících dobře, na lavičku Tottenhamu.

„Možná za pět, možná za 10 let. Než umřu, chci vést Tottenham znovu a vyhrát s ním titul, abych vrátil fanouškům tu podporu, kterou mi dávali, když jsem tam trénoval,“ dodává dojemně. Tak snad se sen trenérského sympaťáka vyplní.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události