Tenis

Neví, o čem mluví. Do tenisty Thiema se pustil i bouřlivák Kyrgios

Neví, o čem mluví. Do tenisty Thiema se pustil i bouřlivák Kyrgios

Jako jeden z mála se rozhodl jít proti proudu a teď to schytává ze všech stran. Rakouský tenista Domimic Thiem pobouřil veřejnost i samotné hráče dost ostrým názorem na téma finanční podpory pro hráče z nižších pater tenisové žebříčku a někteří mu nyní nemůžou přijít na jméno. S kritikou se do něj pustil i třeba Australan Nick Kyrgios.

"Znám prostředí Futures a ne všichni hráči do toho jdou naplno. Nikdo nic nedostane zadarmo, já se také vypracoval od nuly. Myslím si, že ty peníze by se měly použít na lepší věci. Dostat by je měli lidé, kteří je opravdu potřebují. Žádný tenista netrpí hladem," těmito slovy okomentoval aktuálně třetí hráč ATP chystanou sbírku na podporu níže postavených tenistů, konkrétně od 250. místa až k 700. pozici.

S iniciativou přišla i samotná velká trojka (Nadal – Djokovič – Federer), která je v tenisovém prostředí brána za polobohy. Tři nejúspěšnější tenisté poslední dekády tak vytvořili speciální konto, které mělo ve spolupráci s Mezinárodní tenisovou federací (ITF) získat dostatek peněž, aby zachránilo hráče, kteří v době koronavirové pandemie živoří.
 

Související obsah


Jen šestadvacetiletý rodák z Vídně se rozhodl tuto akci bojkotovat a schytává za to pořádnou kritiku.

„Absolutně nemá tušení, o čem mluví. V životě jsem neviděla větší dříče než tenisty působící na turnajích nižších kategorií. Na okruhu jsou totiž hráči, kteří týden co týden jezdí po turnajích a doufají, že to zvládnou s minimální výplatou," vyjádřila se na konto Thiema americká tenistka Allie Kiicková, které patří 160. místo v žebříčku dvouhry.

Související obsah


V jejím kritickém názoru i názorech mnoho dalších hůře postavených tenistů jí podpořil také Australan Nick Kyrgios, který se výkonnostně pohybuje v podobných kruzích jako Thiem.

„Stále mu nedochází podstata problému. My na vrcholu dostáváme zaplaceno až moc a pro ostatní nezbývá. Musíme pomáhat, kde můžeme, profesionál nebo neprofesionál, vžij se do jejich situace,“ vyjádřil se nechvalně na jeho adresu i o rok mladší tenisový kolega.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události