UFC

Přerostla rivalita z klece v lásku? Cejudo nabídl Aldovi manželství

Přerostla rivalita z klece v lásku? Cejudo nabídl Aldovi manželství
Henry Cejudo a José Aldo | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

UFC šampion bantamové váhy Henry Cejudo je rozhodnutý udělat pro naplnění svého odkazu naprosto vše. Aby dopravil Josého Alda z Brazílie do USA, nabídl mu, že s ním uzavře registrované partnerství.

Cejudo (15-2) měl svůj titul původně obhajovat proti bývalému králi pérové váhy (do 66 kg) José Aldovi (28-6). Ten však kvůli cestovním omezením způsobených pandemií koronaviru musel zůstat v Brazílii a ze zápasu odstoupit. Nahradil ho Dominik Cruz (22-2), nicméně šampion na původní duel nezapomněl.

 

„Řekl jsem Whiteovi, že zápas s Cruzem vezmu, ale na Josého nezapomínám. On má problémy dostat víza, klidně s ním uzavřu manželství abych ho dostal ze země. Jestli si ho budu muset vzít, abych s ním zápasil, udělám to,“ řekl Cejudo pro TMZ Sports.



Těžko si představit, že by svá slova převedl do akce. Pokud by tak učinil, Aldo by měl nárok na zelenou kartu a odpadly by starosti s vízy. Nicméně jedná se o pouhou provokaci, která měla demonstrovat Cejudovu moc nad výběrem soupeře.

Související obsah


Cejudo má za sebou fenomenální tři roky. Cestou na trůn muší (56 kg) i bantamové váhy (61,2 kg) porazil každého, kdo se mu postavil až nezbylo mnoho adekvátních vyzyvatelů. Aby dosáhl na status nejlepšího zápasníka planety, rozhodl se změřit síly s legendami UFC, které si papírově šanci na titul nezaslouží.

Zdroj: Profimedia


Proto si dříve vybral Brazilce Josého Aldu, který má za sebou dvě prohry a jen jeden zápas v bantamové váze. Avšak svými výsledky během dlouholeté kariéry pořád představuje zajímavý skalp do sbírky.

Související obsah


Následně ho nahradil Dominik Cruz, který byl historicky prvním šampionem bantamové váhy v UFC. Duel s Cejudem na UFC 249 bude pro něj první zápas od roku 2016.
 

UFC 249 a duel Cejudo vs. Cruz sledujte v neděli 10. května živě od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události