Sport

Deset let ve vězení! Australští hráči CS:GO jdou za podvádění k soudu

Deset let ve vězení! Australští hráči CS:GO jdou za podvádění k soudu
Zdroj: Repro youtube.com

Čím víc se esport scéna profesionalizuje, tím víc se hledí na poctivost a fair play. Stejně jako v klasických sportech se i v esportu najde pár nepoctivých. Jenže pětice takových hráčů v Austrálii tvrdě narazila.

Pět hráčů populární střílečky Counter-Strike: Global Offensive bylo obviněno ze sázkařského podvádění, což je v Austrálii, odkud všichni pocházejí, trestný čin. Všem pěti nyní hrozí odnětí svobody až na deset let.
 

A co se vlastně stalo? Policisté ve Victorii odhalili, že řada zápasů v poloprofesionální lize ESEA byla zmanipulovaná. Obviněná pětice, která pocházela z jednoho poloprofesionálního týmu, prý měla členům svého celku radit, kdy si na ně mají vsadit. V duelu pak úmyslně prohráli.

Související obsah

Náměstek policejního komisaře Neil Paterson uvedl, že jenom v září si takto přišli na 30 tisíc dolarů, což je v přepočtu téměř 750 tisíc korun. Vyšetřování celé kauzy nadále pokračuje, první soud se bude konat v Melbourne letos v září a podvodníkům hrozí maximální možný trest ve výši deseti let.
 

Pokusy o podvádění se v esportu sem tam odhalí, většinou se ale nejedná o sázkařské podvody. Stejně jako se ve sportu používá zakázaných látek, v esportu se zase někteří snaží vylepšit své schopnosti zakázanými programy nebo upravenými počítačovými myšmi. Odhalení podvodníci jsou ale tvrdě trestáni, často dostanou i doživotní ban nebo několik let nesmí profesionálně hrát.

Související obsah

Ani po vypršení trestu se však lehce do nového týmu nedostanou, protože téměř žádný z profesionálních celků nechce být s podvodníky spojován. Je tak pravděpodobné, že si ani tato pětice Counter Strike už nezahraje.

maj
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Hokejová Sparta v prvním utkání čtvrtfinále Ligy mistrů padla s Rögle

Jediným českým čtvrtfinálovým účastníkem hokejové Ligy mistrů je pražská Sparta, která vyzvala v Holešovicích švédské Rögle. Celek Josefa Jandače sice od druhé minuty vedl, ale nakonec prohrál 2:5 a v odvetě bude muset dohánět tříbrankové manko. V Ängelholmu se hraje za týden.