UFC

PREVIEW: Konec čekání! Našlapaná karta slibuje obrovskou show

PREVIEW: Konec čekání! Našlapaná karta slibuje obrovskou show
UFC 249 Ferguson vs. Gaethje Zdroj: Nova Sport

Čekání je u konce. Po necelých dvou měsících UFC hlásí návrat zpět ke svému nabitému kalendáři galavečerů a už se nechce zastavit. Vrací se jako první světový sport alespoň na televizní obrazovky pro miliony svých fanoušků a na základě inspirace od dvou velkých amerických pro-wrestlingových společností si UFC vybrala útočiště ve státě a městě, kde jsou tomu nejvíce nakloněni – Florida a Jacksonville.

UFC má ve zvyku překonávat překážky velkolepým způsobem, a proto chce naskočit zpátky okamžitě co nejpůsobivěji. Proto přichází s UFC 249, jejíž celá karta od začátku do konce by dala dohromady hned několik vysoce kvalitních galavečerů.

Na Nova Sport 2 a VOYO navíc budete moci sledovat jak kartu Prelims, tak hlavní kartu. Sobota 9. května přinese velký UFC maraton, protože již od 20 hodin se můžete ponořit do několika hodin materiálu, který vás dokonale připraví na noční vrchol. Přibližme si, co byste si na UFC 249 rozhodně neměli nechat ujít.
 

Interim UFC Lighweight Championship
Tony Ferguson vs. Justin Gaethje

Za současné situace ve světě je toto nejlepší možný hlavní tahák, jaký můžete dostat. Podle mnohých vstoupí do klece dva psychopati. Jedno je však jisté – diváci se doma nudit rozhodně nebudou. Tony Ferguson patří už dlouhá léta k nejlepším bojovníkům, kteří nevlastí žádný titul UFC. V minulosti sice držel pás prozatímního šampiona, ale o ten kvůli zranění a neshodám se společností přišel. Nyní má druhou šanci. Proti němu ale stojí „Homer Simpson MMA“, jak byl už tolikrát Justin Gaethje nazván kvůli svému bezohlednému stylu, kdy sám říká „Buď vypnu já jeho nebo on mě“. V poslední době už ale postupně mění svoji strategii a rád by se stal šampionem.

Související obsah

V kleci se potkají dva vynikající sportovci, kteří toho mají hodně co nabídnout. Ferguson patří k nejkreativnějším bojovníkům na celém světě. Málokdo by totiž asi vytáhl kotoul vpřed jako obranný manévr, ale pro Tonyho je to přirozené chování, stejně jako jeho neortodoxní tréninkové metody, kterými baví celý internet. Už dlouho se pokládá otázka, kdo na něj najde recept, a ve skutečnosti se velké šance dávají právě Gaethjemu, protože kromě neustálého tlaku dopředu a prvotřídního wrestlingu, který může kdykoli vytáhnout, disponuje nekompromisní pravačkou.

Ta by mohla jako první Fergusonovi vystavit stopku a přinést Gaethjemu největší slávu v jeho životě. Na tento zápas se z dálky bude jistě dívat aktuální skutečný šampion Khabib Nurmagomedov, který nemohl kvůli nařízením vlády vycestovat a utkat se s Fergusonem v jejich již prokletém duelu, jenž byl tolikrát zrušen.
 

UFC Bantamweight Championship
Henry Cejudo (c) vs. Dominick Cruz

Těžko říci, zda by k tomuto utkání došlo nebýt pandemie. Protože se ale sešlo několik faktorů najednou včetně toho nejdůležitějšího (Cruzova zdraví), šampion bantamové váhy Henry Cejudo se může zase o větší kousek přiblížit nesmrtelnosti. Čeká ho totiž nejlepší šampion této divize všech dob, muž, který měl v mnoha posledních letech velkou smůlu na zranění, ale nyní je podle všeho stoprocentní. Dominick Cruz se svým „divným“ pohybem v kleci zmátl všechny soupeře a když neměl vůbec žádné komplikace, nikdo ho nedokázal ohrozit. Za dobu své mnohaleté absence se naplno ponořil do nové role analytika pro zámořskou televizi, kde dokonce za svoji vynikající práci získal několikrát i cenu pro nejlepšího odborníka roku. Mohl si tak studovat všechny své protivníky dopodrobna, včetně aktuálního šampiona Cejuda, který nejde pro samochválu daleko.

Související obsah

Olympijský vítěz v zápase se v roce 2019 proslavil asi nejvíc, bylo jej hodně slyšet, ale jak se říká – abyste o sobě mohli mluvit jako o nejlepším, musíte toho nejlepšího porazit, a to je Dominick Cruz. Vrací se po necelých čtyřech letech v plné formě a odpoví všem na otázku, jaká jeho verze nastoupí do Octagonu. Buď se vrátí zpět na trůn, který musel nedobrovolně opustit, anebo se jeho soupeř navždy zapíše do historie MMA.
 

Francis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik
Někdo půjde spinkat – jinak si tento zápas nelze ani představit. Hrozivý Kamerunec Ngannou je zpět ve své predátorské formě a bude chtít svými ničivými kladivy opět někoho „vystřelit na měsíc“. O to samé se pokusí bývalý brutální kickboxer ze Surinamu, který sice neměl bůhvíjak ohlušující debut v UFC, ale zato dokázal na KO porazit dvě legendy tohoto sportu – Andreie Arlovskiho a Alistaira Overeema. Není pochyb o tom, že oba disponují nadlidskou silou a stačí jedna trefa a je konec.

Související obsah

Donald Cerrone vs. Anthony Pettis (Prelims)
Hlavní zápas na Prelims kartě, kterou můžete ze soboty na neděli také sledovat na Nova Sport 2, obstarají dva šoumeni a dlouholetí „držáci“ tohoto sportu – bývalá superstar Pettis a neomylný kovboj Cerrone, který si chce spravit chuť po nezdaru s Conorem McGregorem. Když se Pettis a Cerrone střetli v roce 2013 poprvé, byla z toho první porážka na technické KO pro Cerroneho v kariéře.

V lednu tohoto roku se necítil být myšlenkově v zápase s navrátilcem McGregorem, přiznal, že ho prakticky nic nebavilo. Teď by ale mělo, protože „Showtime“ Pettis je připraven ho sestřelit znovu. Oba jsou v bodě kariéry, kdy berou především zajímavé zápasy a už nehledí tolik na postavení v žebříčku. Ať už prohra nebo výhra, vždy dokážou potěšit fanoušky svými předvedenými výkony. Tentokrát je ale jasnějším favoritem Pettis, protože i přes dvě porážky v řadě má v sobě stále velkou chuť a Cerroneho styl mu ve všem maximálně vyhovuje. Toto utkání by mohlo být hlavním tahákem na kterékoli kartě, na UFC 249 bude součástí obrovského balíčku.

Související obsah

UFC Maraton v sobotu večer začíná už ve 20:00 na Nova Sport 2 a VOYO, kdy se můžete těšit na vybrané zápasy Tonyho Fergusona a Justina Gaethjeho z jejich kariéry, dále na dokumentární film UFC Countdown k tomuto galavečeru a zároveň detailní rozbor hlavního zápasu Ferguson vs. Gaethje v rámci UFC Inside the Octagon. Vše bude předcházet přímému přenosu, který startuje ve 2:00.

Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

Hlavní karta (start ve 4:00)

Tony Ferguson vs. Justin Gaethje (lehká váha – titulový zápas)
Henry Cejudo vs. Dominick Cruz (bantamová váha – titulový zápas)
Francis Ngannou vs. Jairzinho Rozenstruik (těžká váha)
Jeremy Stephens vs. Calvin Kattar (pérová váha)
Greg Hardy vs. Yorgan de Castro (těžká váha)

Prelims karta (start ve 2:00)

Donald Cerrone vs. Anthony Pettis (welterová váha)
Aleksei Oleinik vs. Fabricio Werdum (těžká váha)
Carla Esparza vs. Michelle Waterson (slámová váha – ženy)
Uriah Hall vs. Ronaldo Souza (střední váha)

Michal Petrgál, TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události