NBA

Neměli právo fotit mrtvé lidi! Vdova po Bryantovi žaluje úřad šerifa

Neměli právo fotit mrtvé lidi! Vdova po Bryantovi žaluje úřad šerifa
Zdroj: Profimedia

K razantnímu kroku se rozhodla Vanessa Bryantová. Vdova po tragicky zesnulém Kobem Bryantovi žaluje losangeleský úřad šerifa kvůli zveřejněným fotografiím z havárie vrtulníku. Policisté totiž neměli právo fotit místo tragédie. Bryantová žádá odškodnění za citovou a psychickou újmu.

Vrtulník se slavným basketbalistou a jeho dcerou Giannou se zřítil 26. ledna. Osm zástupců šerifa, kteří přijeli na místo tragédie, si na soukromé mobily vyfotilo trosky vrtulníku.

To ale nesměli, což už v březnu přiznal šerif Alex Villanueva. Místo činu mohou fotografovat pouze zástupci koronerova úřadu a vyšetřovatelé národního úřadu pro bezpečnost dopravy.

 

Bryantová se tak rozhodla, že úřad šerifa v Los Angeles zažaluje. "Nejméně osm šerifových zástupců na místě si na mobilní telefony pořídilo záběry mrtvých dětí, rodičů a trenérů. Jak oddělení později přiznalo, neměli tito lidé k pořizování snímků na místě havárie s ohledem na vyšetřování žádný důvod," stojí v žalobě, jejíž kopii získal magazín People.


Související obsah


 

Bryantová už na konci dubna podala žalobu na majitele vrtulníku. K ní se posléze přidaly další rodiny. Společnosti vyčítají nedbalost a nezodpovědnost.


Související obsah


 

Při tragédii přišlo o život devět lidí. Ty mířily na dívčí basketbalový turnaj. Bohužel do cíle už nedoletěly.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události