Esport

Sláva přináší i úskalí. Hvězda esportu cílem vandalů, poničili mu Porsche

Sláva přináší i úskalí. Hvězda esportu cílem vandalů, poničili mu Porsche
Zdroj: talkesport.com

Dvaadvacetiletý Ukrajinec Oleksandr Kostyliev, přezdívaný s1mple, je právem často považován za nejlepšího hráče na světě v populární střílečce Counter-Strike: Global Offensive. V Ukrajině je považován za velkou modlu, ale ruku v ruce s tím přichází i obrovské množství jeho odpůrců.

 Před pár dny ukrajinskému hráči totiž vandalové poničili jeho Porsche Panamera GTS, které stojí okolo 3,5 milionu korun. Později bylo poškozené auto zaparkováno na místě pro invalidy. 

S1mple sice často cestuje kvůli turnajům po celém světě, ale kvůli aktuální situaci stráví většinu času v rodném Kyjevě. Hráč herního týmu Natus Vincere zaparkoval svůj luxusní automobil v jednom z obchodních center, ale když se po několika hodinách k autu vrátil, mělo poškozená přední světla, karoserii i zpětná zrcátka. 

Související obsah

Podle slov s1mplova bratra, která byla později potvrzena i samotným obchodním centrem, bylo poničené auto odvezeno na místo pro invalidy až po útoku vandalů, takže je vyloučeno, že by se auto stalo terčem kvůli špatnému parkování. Je pravděpodobné, že se výtržníci rozhodli do auta pustit právě kvůli hvězdnému majiteli, který hájí barvy třetího nejlepšího týmu světa.

Oleksandr "s1mple" Kostyliev přes své nesporné kvality údajně není hráčem s nejvyšším základním platem, ale i přesto si přijde na něco mezi 400 až 800 tisíci korun za měsíc. Velké bonusy pak hlavně získává z finančních výher v turnajích. Za rok 2018 jeho podíl z výher činil v přepočtu dokonce přes 6 milionů korun.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události