NBA

Detaily o tragické nehodě Kobeho Bryanta. Identifikovali ho podle otisků

Detaily o tragické nehodě Kobeho Bryanta. Identifikovali ho podle otisků
Zdroj: Profimedia

Už jsou to skoro čtyři měsíce, co se zřítila helikoptéra s jednou z největších basketbalových ikon historie Kobe Bryantem a jeho dcerou Giannou. Koronerská kancelář v Los Angeles nyní vydala podrobnosti o nehodě.

Zpráva o tragické smrti oblíbeného sportovce a jeho dcery zasáhla všechna srdce jako ostrý šíp. Po nehodě, při které soukromá helikoptéra náhle narazila do úbočí vrcholku u Calabasasu, zůstalo několik otázek.

Například ta, zda nebyl pilot letadla opilý. Zpráva kalifornského koronera uvádí, že zkušený letec měl veškeré toxikologické testy negativní. Všech devět členů posádky, kteří cestovali na zápas týmu, který "Mamba" trénoval a kde hrála jeho dcera, dle zjištění vyšetřovatele zemřelo prakticky okamžitě po nárazu na následky tupého traumatu.

Související obsah

 

Dokument vydaný v pátek koronerskou kanceláří popisuje mimo jiné, jak zničující byl náraz. Vše dokumentují mnohočetné zlomeniny, utržené a zohavené části těl.

Hvězdný basketbalista, který ukončil kariéru v roce 2016, byl po nárazu katapultován mimo vrtulník a jeho bezvládné a zdeformované tělo bylo nalezeno v hlíně mimo trosky. Identitu museli znalci určit až podle otisků prstů. Třináctiletá Gianna byla nalezena v rokli na opačné straně havarovaného vrtulníku.

Kobe Bryant na archivním videu učil svou dceru Giannu hrát basketbal: 


 

Zbytky vraku zabraly prostor velikosti fotbalového hřiště. Podle zprávy pilot během stoupání téměř prorazil mraky, když se vzdušný koráb nečekaně stočil prudce doleva a začal padat rovnou do travnatých hřebenů pod ním.

 

Související obsah

Vrtulník se řítil neovladatelně proti svahu, do kterého narazil rychlostí téměř 300 kilometrů za hodinu (184 mph). Po dopadu vznikl kráter a trosky pohltily plameny.

Zdroj: Profimedia
 

Národní rada pro bezpečnost dopravy státu Los Angeles ale nedospěla k závěru, co bylo přesnou příčinou nehody. Vyloučila však selhání letounu Sikorsky S-76.

Související obsah

Zesnulému Bryantovi se dostane im memoriam pocty, kterou si jednoznačně zaslouží. V srpnu bude uveden do Naismithovy síně slávy. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události