UFC

Měl vyzvat McGregora, ale "ukončil" kariéru. Jeho trenér zůstal v šoku

Měl vyzvat McGregora, ale "ukončil" kariéru. Jeho trenér zůstal v šoku
Henry Cejudo a Conor McGregor | Zdroj: Profimedia

Henry Cejudo na UFC 249 poprvé obhájil titul bantamového šampiona. Čekalo se, že k duelu vyzve další velké jméno, ale namísto toho oznámil konec kariéry. Jeho trenér byl zprávou šokovaný, zato zápasníkův manažer nepřikládá slovům velkou váhu.

Cejudo patří mezi nejlepší zápasníky všech dob. Po zlatém úspěchu na Olympijských hrách v Pekingu zamířil do MMA a v UFC ovládl muší a následně bantamovou váhu. Titul kategorie do 61,2 kg obhájil na UFC 249 proti Dominiku Cruzovi, přesným kolenem na bradu. Následně však ukončil kariéru a tím překvapil všechny, včetně svého trenéra.

 

„Byli jsme s týmem hodně překvapeni. Před zápasem jsme mluvili o tom, koho po vítězství vyzve. Padla jména jako Conor McGregor, Alexander Volkanovski či José Aldo. Henry si také chtěl změnit přezdívku na C4, ale nakonec se rozhodl ukončit kariéru. Jestli je šťastný tak já taky,“ řekl Eric Albarracin pro server Bjpenn.

Zdroj: Profimedia

Cejudo od roku 2016 nenašel přemožitele. Kvůli završení odkazu byl ochotný bojovat s veteránem José Aldem či navrátilcem Cruzem. Ale snaha o zápas s McGregorem by byla spíše jen nahodilou provokací, než reálnou výzvou. Irský ranař se soustředí na dění v lehké připadně velterové váze a zápasem s Cejudem by mnohé nezískal.


Nicméně jeho dlouholetý trenér nakonec přiznal, že nic není definitivní. Zápasníci se často vrací i po několikaleté pauze a stále se dokážou měřit s těmi nejlepšími. Stejně tak to vidí i Cejudův manažer Ali Abdelaziz.
 

„Nemyslím si, že půjde do zápasnického důchodu. Ostatní jsou v nejlepších letech a Henryho to teprve čeká. Kdo by ukončil kariéru na vrcholu. On dostal všechny na kolena a nemyslím si, že skončí. Naopak si myslím, že bude zápasit, a to ještě během léta,“ řekl Ali pro MMA Mania.

Související obsahCejudově ukončení kariéry věří málokdo. Sám zápasník přiznal, že peníze ho mohou přesvědčit. Fingování odchodu do důchodu může být součást strategie, jak si v UFC dojednat lepší finanční podmínky.

Související obsah

Na druhou stranu v kleci dosáhl na obrovské úspěchy a odejít na absolutním vrcholu musí být taktéž lákavá představa. Ostatně tak to naznačil trřiatřicetiletý zápasník přímo v kleci: "Jsem šťastný za svou kariéru. Udělal jsem pro tenhle sport vše a chci odejít."

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události