Esport

Esuba v evropském Valorant turnaji dál odolává. Už je v nejlepší čtyřce!

Esuba v evropském Valorant turnaji dál odolává. Už je v nejlepší čtyřce!
Zdroj: esuba.eu

Do esportového turnaje VERSUS LEGENDS ve hře Valorant se zapojilo celkem 32 předních evropských týmů. Už v neděli se celý turnaj dohraje a v semifinále se předvede i český tým eSuba.

Valorant je jedna z novějších online stříleček z prvního pohledu a aspiruje na to, dotáhnout se na zaběhlé CS:GO, které v tomto žánru zatím jednoznačně kraluje. Turnaje VERSUS LEGENDS se účastnily hned čtyři domácí týmy, ale nyní zůstává ve hře pouze eSuba.

 

Už ve skupině, z níž postupoval vždy jen nejlepší ze čtyř celků, čekali na eSubu velmi silní soupeři. Díky dvěma vítězstvím a jedné remíze se ale modrá krev probojovala do play-off, kde se následně utkala proti ruskému celku CISFAITH.

 

Související obsah

 

Na první mapě eSuba ztratila příliš mnoho kol v úvodu a i když statečně bojovala, vysoký náskok soupeře už nedokázala smazat a prohrála 9:13. Čeští zástupci to ale nevzdali a na druhé mapě předvedli úplně jinou hru, když Rusy dokázali přehrát 13:5. Díky lepšímu celkovému skóre tak eSuba postoupila do semifinále.

 

V semifinálové sérii domácí reprezentanty čeká nelehký úkol, a to porazit turecký tým Anatolia e-Sports. Starosti může soupeřům dělat zejména Drahomír „bobys” Pohořalý, který svou výbornou formu demonstroval ve čtvrtfinálové sérii zvládnutou situací, v níž vítězně odešel ze šarvátky jeden na čtyři.

 

 

Tým eSuba disponuje silnou soupiskou hráčů, jejíž hlavní tváří je kapitán Nikolai „Mazarini” Lazarev. Ten na esport scéně působí přes 13 let a svým působením ve hrách jako Call of Duty nebo PUBG si získal srdce tisíců fanoušků. I proto jeho stream, kde zápasy vysílá, sledují hordy jeho příznivců. Zápas můžete z pohledu českého týmu sledovat již dnes 24. ledna od 15:00 na twitch.tv/mazarin1k.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události