UFC

Končí McGregor opravdu? Prohlášení komentují Procházka i Gaethje

Irský fighter Conor McGregor nečekaným prohlášením o ukončení kariéry na sebe opět přitáhl obrovskou pozornost. Na jeho zprávu ihned zareagoval prozatímní šampion lehké váhy Justin Gaethje či manažer Ali Abdelaziz. Proti proudu jde český samuraj Jiří Procházka.

McGregor svůj odchod odůvodnil nedostatkem motivace, ztrátou zájmu o UFC i absencí vhodných soupeřů. Justin Gaethje, který byl dlouho považován za vhodného adepta na souboj, ho ale po oznámení odchodu do důchodu nešetřil.


„Díky bohu, že jsou všichni důchodci zavřeni doma. Z toho chlapa zase mluví alkohol,
“ napsal Gaethje. Svým komentářem připomněl incident z dubna 2019, kdy McGregor v baru napadl staršího muže.

Související obsahManažer Ali Abdelaziz, který zastupuje dva McGregorovy rivaly Justina Gaethjeho a Chabiba Nurmagomedova, irského ranaře ve svém příspěvku uzemnil. Rozprášil argument, že nemá nikoho, s kým by mohl zápasit.

„Měl ses pochlapit a zápasit s Fergusonem. Ale před ním ses roky schovával. Tak Gaethje vstoupil do hry a práci za tebe dokončil. Teď ty **** musíš sedět opodál a přihlížet, jak si to rozdají dva nejlepší zápasníci světa.“


I česká scéna na nečekaný odchod do důchodu zareagovala. Jiří Procházka narozdíl od Gaethjeho či Abdelazize McGregorovo rozhodnutí chápe: „Mohl to zabalit už dávno. Nemá co komu dokazovat. S kovbojem potvrdil svoje kvality a teď už to dál snad nejde. Díky němu zná MMA hrozně moc lidí a on v kleci předvedl mnoho krásných chvil, na které lidé budou vzpomínat spíš, než na ty jeho přešlapy. Za mě je jeho rozhodnutí na místě a může se začít věnovat jiné tvůrčí činnosti,“ řekl v rozhovoru pro TV NovaNaopak promotér československé organizace OKTAGON a expert na MMA Ondřej Novotný odchodu McGregora do důchodu nevěří. „Samozřejmě, že to nemyslí vážně. Co by dělal? Ještě má v sobě dost zápasů a maniak jako on to prostě potřebuje,“ řekl pro iSport.cz

Související obsah


To prezident UFC Dana White, stejně jako Procházka Irovo rozhodnutí bere. Připomněl, že McGregor vlastní milionový byznys, ve kterém se může dál angažovat.


„Slyšel jsem, že jeho whisky má neuvěřitelné prodeje. Umím si představit, že v dohledné době nebude potřebovat zápasit pro peníze. MMA miluje, ale jestli chce ukončit kariéru, tak by měl,“ řekl White na konferenci po eventu UFC 250.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Související témata

Důležité Události