UFC

Vypadala jsem jako zombie, vzpomíná jindy půvabná Joanna Jedrzejczyková

Vypadala jsem jako zombie, vzpomíná jindy půvabná Joanna Jedrzejczyková
Joanna Jedrzejczyk utrpěla ošklivé zranění | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia

Bývala šampionka Joanna Jedrzejczyková zavzpomínala na strašlivě vypadající zranění, které utrpěla v zápase na UFC 248. Naštěstí už je otok dávno pryč a polská zápasnice hodlá znovu usilovat o titul. Připomeňte si její kariéru v sobotním UFC speciálu.

Jedrzejczyková (16-4) stála v kleci naposledy v březnu 2020. S Číňankou Zhang Weiliovou svedla o titul slámové váhy pětikolovou bitvu. Ačkoli pás nakonec nezískala, předvedla strhující výkon a šéf UFC Dana White jejich duel označil za jeden z nejlepších v historii.
 

Jindy půvabná zápasnice se následkem inkasovaných 170 úderů (z toho 96 přímo na hlavu), proměnila k nepoznání. Během duelu se jí na čele vytvořil hematom a po zápase částečně oslepla. O utržených zraněních se v červnu zpětně rozpovídala pro BBC Sport.

Zdroj: Profimedia

„Říkala jsem si pane bože, vypadám jako zombie. Strašně to bolelo. Dokonce jsem si na vteřinu pomyslela, že bych to měla vzdát, ale nakonec jsem pokračovala," přiznala Joanna.

Související obsah

I přes obavu o svoje zdraví se rozhodla pokračovat a udržela tempo celých pět kol. Sama své rozhodnutí výstižně shrnula: „Limity jsou pouze v hlavě a já každý den dřu na hraně. Miluju testovat na sobě, co ještě dokážu.“

Joanna jde v kleci skutečně až na hranu možností:„Jsem zápasnice, ale také žena. Chci vypadat jako žena. Tenhle sport je tvrdý a změní váš vzhled i mysl, ale naštěstí se o nás UFC dobře stará," pokračovala Joanna, která po MMA kariéře chce být mámou a podnikatelkou.


Naštěstí otok rychle opadl a ostatní zranění se taktéž zahojily. Zatím nemá domluvený další zápas, ale rozhodně chce dál usilovat o znovu získaní titulu. V roce 2015 ho získala ukončením Esparzové a pětkrát jej dokázala obhájit.

Související obsah

Jednou se pokusila získat i pás muší váhy, ale v duelu s Valentinou Ševčenkovou prohrála na body jednomyslným rozhodnutím. V současnosti je v žebříčku slámové váhy na čtvrté pozici, ale stále patří k nejlepším zápasnicím na světě.

Zdroj: Nova Sport

Její UFC kariéru si připomeňte v sobotním speciálu z dílny Nova Sport od 22:05.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události