Motorsport

Schumiho má zachránit experiment! Zákrok provede machr přes nervové buňky

Schumiho má zachránit experiment! Zákrok provede machr přes nervové buňky
Zdroj: Profimedia

Věci okolo legendy motoristického sportu Michaela Schumachera se dávají do pohybu. Slavný německý pilot, kterého veřejnost mohla naposledy vidět v prosince roku 2013, má být připraven na transplantaci kmenových buněk. Zákrok by měl napomoci k regeneraci nervového systému.

Schumacherův život se otočil naruby v posledních dnech roku 2013, když při lyžování v Meribelu utrpěl frakturu lebky. Od té doby jsou přísně střeženy veškeré informace o jeho zdravotním stavu.

Schumacher utrpěl vážné poškození mozku. Nyní ale podle italského magazínu Contro Copertina přichází čas nové operace.

Související obsah


Michael Schumacher má být v péči profesora Philippa Menasche, který se specializuje na výzkum kmenových buněk. Zákrok, který má podstoupit, má být prvním ze série operací, které profesor Menasche propaguje jako svůj plán léčby. Při zákroku se mají kmenové buňky naroubovat na poškozenou tkáň. Výsledky ukázaly, že je to bezpečné. Jde ale o experimentální léčbu.

Související obsah


Dnes jedenapadesátiletý Schumacher by tedy měl namísto poškozených buněk dostat ty, které byly získány z kostní dřeně nebo krve. Mluvčí Schumachera však nechtěla zprávy nikterak komentovat..

Zdroj: Profimedia

Michael Schumacher je kromě několika návštěv v pařížské nemocnici hospitalizován ve svém sídle u Ženevského jezera, které se přeměnilo na malou rehabilitační kliniku.

Související obsah


Během šesti a půl let ale měl někdejší německý pilot udělat pokroky a z lůžka se přesunout na invalidní vozík. To potvrdil německým médiím i neznámý zdroj ze Schumacherova blízkého okolí. „Když Michaela vezmete na invalidní vozík a posadíte ho před okno, kde vidí panorama hor s výhledem na jezero, někdy pláče.“

Související obsah

Michael Schumacher se měl údajně už v dubnu podrobit operaci, která by mu vrátila pohybové schopnosti:


TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události