Fotbal

Anglický útočník přesvědčil premiéra, vláda pošle na hladové děti miliardy

Fotbalista Manchesteru United Marcus Rashford slaví další velký úspěch se svoji charitativní organizací. Díky jeho aktivitě se mu povedlo přesvědčit britského premiéra Borise Johnsona, který schválí nový systém stravování pro děti ze sociálně slabších rodin. Zároveň na celý program vláda zainvestuje 120 milionů liber.

Útočník United je opravdová hvězda, ve 22 letech má vlastní charitu, která dokázala získat už 20 milionů liber a nakrmit téměř 3 miliony dětí. Nyní se Marcusi Rashfordovi povedl další kousek.

Přesvědčil totiž britskou vládu v čele s premiérem Borisem Johnsonem, aby změnily názor na financování stravování dětí z chudých rodin. Parlament chtěl tuto finanční podporu po dobu letních prázdnin ukončit.
 


 

Sám anglický reprezentant pochází z chudých poměrů a jako malý často trpěl hlady, když jeho máma tvrdě vydělávala. Momentálně však bere v dresu Manchesteru měsíční plat v hodnotě cca 27 milionů korun.

Fotbalový mladík si však neužívá luxusu jako jeho mnoho hvězdných fotbalových kolegů, ale snaží se pomáhat. Zejména pak podporuje hladové děti z chudých anglických rodin. Ostatně za svoji charitu získal také královské ocenění.
 

Související obsah


 

Díky jeho angažování a prokazatelných úspěchů, tak také nyní přesvědčil otevřeným dopisem vládu, aby svoje rozhodnutí změnila.


Boris Johnson tak v úterých schválil novou vyhlášku, díky které budou mít děti z chudých rodin možnost získat přístup k bezplatnému školnímu stravování skrze vouchery.
 

Související obsah


 

Takový systém ve Velké Británii částečně fungoval v době pandemie, kdy byly školy zavřené, díky Rashfordovy kampani se však systém protáhne minimálně do začátku dalšího školního roku. Premiér Boris Johnson také odsouhlasil, že vláda na tento program uvolní finance v hodnotě 120 milionů liber (v přepočtu přes 3,5 miliardy korun).
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události