Fotbal

Hvězda United pomáhá druhým, jeho charita vydělala už stovky milionů

Hvězda United pomáhá druhým, jeho charita vydělala už stovky milionů
Zdroj: Profimedia

Se svým platem by si mohl užívat nebývalého luxusu. Fotbalista Marcus Rashford však nezapomíná, v jakých chudých podmínkách vyrostl a založil tak svoji vlastní charitu, která pomáhá rodinám ve finanční nouzi.

22letá hvězda Manchesteru United bere měsíčně cca 870 tisíc liber (v přepočtu 27 milionů korun). Část jeho pohádkového platu však pravidelně padne na pomoc druhým.
 

Útočník Rashford, který se v době pandemie stále léčí z únavové zlomeniny, má nyní fůru času na svůj bohulibý charitativní projekt, který pomáhá získávat jídlo pro děti z nejchudších vrstev. Anglickému fotbalistovi se tak už podařilo získat úctyhodných 20 milionů liber (630 milionů korun), které pomáhají živit chudé anglické rodiny.
 

Sám Marcus Rashford vyrůstal ve složitých podmínkách. Rodák z Manchesteru musel získávat jídlo z různých možných zdrojů a jeho máma šetřila každou libru.

Související obsah"Někteří lidé jsou na tom ještě hůř, než jsem byl já. Máma dělala vždy alespoň večeři, někteří nemají ani to," zlehčuje svoji tehdejší situaci 22letý fotbalista United, který se už i dostal do reprezentace Anglie.
 

Jeho získané peníze v rámci charity tak nyní pomáhají na dobrou věc. „Dostal jsem se k dokumentům organizace FareShare, když jsem uviděl, že v Anglii trpí nedostatkem jídla asi milion dětí, byl jsem šokován," vysvětlil Rashford, co bylo pro něj hlavním impulsem, aby začal pomáhat druhým.
 

Související obsah

Díky své popularitě o investovaným milionům, slaví tak jeho charitativní projekt velký úspěch.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události