Hokej

Hokejové Letňany zasáhl koronavirus. Trénovali tam i Pastrňák či Kempný

David Pastrňák, Michal Kempný, Jakub Voráček. Hokejové hvězdy, které přes koronavirovou krizi trénují v hokejovém centru v Letňanech, mohou mít trochu obavy. Právě na tamním stadionu se u jedné skupiny rozšířil covid-19. Nakažených bylo 21 osob.

Ta informace přišla ve čtvrtek jako blesk z čistého nebe, a to díky tiskové konferenci ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha. Právě na ní hygienička Jarmila Rážová ukázala hokejový zápas v Letňanech jako názorný příklad šíření viru.


Hokejový hobby zápas s oslavou měl v Letňanech proběhnout v pátek 5. června a podle hlavní hygieničky účastníci oslavy potvrdili, že dotyčný měl příznaky onemocnění už na akci. Nakonec se nakazily více než dvě desítky osob.

Související obsah


Právě v Letňanech se ale scházeli i hokejisté z NHL. Společně s partou, která si říká „Veteráni“, jezdili trénovat David Pastrňák, Jakub Voráček, Jakub Vrána či Michal Kempný.

Zdroj: TV Nova

„Ano, dozvěděli jsme se to a hráčům, kteří v naší skupině hráli, jsme to sdělili. Někteří z opatrnosti raději poté zůstali doma, a nakonec se počet redukoval ze 40 lidí asi na 20 osob,“ řekl pro TN.cz organizátor společných klání veteránů a současných hráčů z NHL Pavel Richter mladší. „Věříme, že vše proběhlo dobře, myslím, že to aréna zvládla. Vlastně jsme se s tou druhou skupinou nepotkali. Chodilo se hrát v jiné dny. Měli jsme i jinou šatnu,“ dodal.

Související obsah


Vedení klubu HC Letci oznámilo ve středu na svém webu, že nechá všechny své trenéry a zaměstnance testovat na koronavirus. "Všichni zaměstnanci, to znamená, že i všichni trenéři, od úterý podstupují testy," sdělil generální manažer letňanského klubu Tomáš Divíšek. "Nemuseli jsme to dělat, ale z vlastní vůle jsme to udělali, aby se tu všichni cítili bezpečně a nedocházelo mezi lidmi k obavám a fámám," dodal.

Související obsah


„To nejpodstatnější zní: všechny výsledky zatím dopadly negativně,“ stojí na stránkách klubu.

Zdroj: Profimedia

Po první zprávě o nakažených, podle Divíška došlo ze čtvrtka na pátek v letňanské Ice Areně na důkladné vydezinfikování všech jejích prostor.

Související obsah


Tréninky pro hráče NHL v Letňanech pomalu končí. Většina z nich se začne přesouvat za moře, kde na začátku července začnou tréninkové kempy před restartem sezony.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události