Esport

Začíná česko-slovenská LOL liga Hitpoint Masters. Kdo postoupí do Evropy?

Začíná česko-slovenská LOL liga Hitpoint Masters. Kdo postoupí do Evropy?
Zdroj: esuba.eu

Česko-slovenská herní liga Hitpoint Masters má před sebou letní část. Hraje se taktická MOBA hra League of Legends, což je nejhranější online hra současnosti, která hraje prim i v Česku a na Slovensku. Každý zápas je vysílán na platformě Twitch a každý hrací den sledují streamy tisíce diváků.

Soutěž hraje osm týmů, které v ligové části hrají stylem dvakrát každý s každým. Šest nejlepších postupuje do vyřazovací části, semifinále, finále a zápas o třetí místo se následně dohrává v offline režimu. Vášnivá herní komunita se vždy na konci sezóny setká a fandí svým oblíbeným týmům v pověstném kotli svitavské fabriky.

Týmy nehrají jen o slušnou finanční dotaci a titul česko-slovenských šampionů. Pro většinu hráčů je totiž hlavní motivací možnost postoupit na pohár European Masters, kde se dvakrát do roka utkají přední týmy všech evropských regionálních lig.

 

Související obsah

 

Za Česko a Slovensko postupují nejlepší dva týmy a pro hráče to znamená jedinečnou možnost zaujmout velké zahraniční organizace.

Hlavními favority soutěže budou jednoznačně hráči týmu CZC.eSuba. Právě tento tým totiž dlouhodobě patří mezi absolutní špičku a v česko-slovenské lize si připsal titul již devětkrát z třinácti dosavadních sezón. 

 

Související obsah

 

Mezi jarní a letní sezónou ale vyměnil dva členy sestavy a hlavního trenéra, takže fanoušci s napětím čekají, v jaké formě se tým vrátí v ostrých zápasech.

V letní sezóně budou mezi favority na postup na EU Masters dále považováni reprezentanti týmů SINNERS, Sampi a Cyber Gaming, ale jak již ukázaly minulé sezóny, překvapit může opravdu kdokoliv. 

 

 

Hrát se bude každou neděli od 14:30 a vždy se hraje osm utkání na jednu vítěznou mapu. Vysílání je možné sledovat vždy na Twitch kanále organizátora Hitpoint.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události