Fotbal

Fotbalisté Crvené Zvezdy slavili titul s 18 tisíci diváků. Pět hráčů má koronu

Srbsko již uvolnilo koronavirová opatření, a tak tam na fotbal chodí přes deset tisíc lidí. Poslední zápas sezony pro Crvenou Zvezdu Bělehrad znamenal také oslavy titulu. Přítomno bylo přibližně 18 tisíc lidí, jenže koronavirus tam očividně ještě není pod kontrolou. Tým v pondělí oznámil, že pět hráčů je pozitivních na COVID-19.

V Srbsku jsou koronavirová opatření už nějakou chvíli uvolněná, ale zdá se, že možná až zbytečně brzy. Druhý červnový čtvrtek se na bělehradském derby například sešlo 15 tisíc lidí na jednom stadionu.


V sobotu hrála Crvena Zvezda doma poslední zápas sezony a o titulu už bylo dávno rozhodnuto, fanoušci si tak přišli užít jeho oslavy. Na vítězství 2:1 nad Proleterem přišlo 18 tisíc příznivců. Titul slavili jak na stadionu, tak před ním, kde se také fotili s tankem.


Jenže nyní se zdá, že opatření byla v Srbsku uvolněná možná až příliš brzy. Crvena Zvezda v pondělí oznámila na svém klubovém webu, že pět jejích hráčů má koronavirus. Čtyři z nich pociťovali symptomy už před zápasem, a tak k němu nenastoupili, ale Branko Jovičič odehrál před vystřídáním více než hodinu ze zápasu.

Související obsahPo tomto oznámení by pravděpodobně následovalo přerušení soutěže, nebo minimálně odložení zápasů bělehradského týmu a jeho soupeře, a tak je jedině dobře, že o víkendu už se srbská liga dohrála.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Fotbal

Důležité Události