Tenis

Konec izolace! Manželé Djokovičovi jsou po divokém turnaji negativní

Tenista Novak Djokovič i jeho manželka jsou po divokém exhibičním turnaji Adria Tour už plně v pořádku. Po čtvrtečním testu na koronavirus byly výsledky u obou negativní. S informací přišla srbská televizní stanice SportKlub.

Jak tenisová světová jednička Novak Djokovič, tak i jeho manželka Jelena se nakazili při exhibičních turnajích Adria Tour, které organizoval sám srbský tenista.

Nicméně samotná akce kašlala na protikoronavirová opatření a v dějišti se mimo tenisové klání odehrávaly také divoké večírky, na které doplatila pozitivním testem na covid-19 hned čtveřice tenistů. Kromě Djokoviče a jeho manželky se to týkalo i Grigora Dimitrova, Viktora Troickiho a Borna Čoriče.

Související obsah


Naopak německý tenista Alexander Zverev, který měl být po účasti na tomto turnaji v karanténě, si následně udělal party v nejmenovaném klubu.

Související obsah

To Novak Djokovič se za organizaci riskantní akce omluvil:
"Turnaj jsme uspořádali ve chvíli, kdy virus oslabil, protože jsme věřili, že podmínky pro pořádání Tour jsou ideální. Chtěli jsme dát šanci hráčům napříč úrovněmi, aby dostali konfrontaci ve chvíli, kdy je tenisová sezóna ochromena. Bohužel je virus stále přítomen. Je to nová realita, se kterou se stále učíme vyrovnat a žít,” řekl 33letý tenista.

Následně se svojí manželkou nastoupil do desetidenní karantény, aby nepřišel do styku se svými dětmi, které byly negativní. Nyní se mohou opět shledat, jelikož čtvrteční testování v Bělehradě dopadlo negativně i pro manželé Djokovičovi.
 

Související obsah

Sedmnáctinásobný grandslamový vítěz už také přišel s prvním gestem, aby odčinil to, co napáchal. Do srbského města Novi Pazar věnoval 40 000 eur (vice než milion korun) na boj proti koronaviru.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Tenis

Důležité Události