Esport

Skončila esport liga středních škol. Kdo má v lavicích nejlepší hráče?

Skončila esport liga středních škol. Kdo má v lavicích nejlepší hráče?
Zdroj: esportliga.cz

V průběhu školního roku proběhla celá řada offline a následně i online turnajů na středních školách po celé republice. Ti vůbec nejlepší středoškoláci v karetní hře Hearthstone a taktické MOBA hře League of Legends se o víkendu utkali v celostátním finále.

Hry, které prověří logické a strategické uvažování hráčů zaujaly už celou řadu žáků a od letošního roku se Esport liga pro střední školy navíc koná i za podpory Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. 

V karetní hře Hearthstone se uspořádaly turnaje na celkem jedenácti školách a vítězové svou školu poté reprezentovali proti soupeřům z celé České republiky. Celkové vítězství si po vítězství 3:2 ve finále odnesl David „Davidek“ Lorenc z Gymnázia v Břeclavi. Stříbrnou příčku uzmul Jan „Hakano“ Furch z SSŠT Olomoucká v Brně.

 

Související obsah

 

V týmové hře League of Legends se uskutečnilo několik derby mezi zástupci jednotlivých škola a vítězové se probojovali do finálového turnaje. Tam je doplnili nejlepší týmy ze stran poražených, které se utkaly v play-in turnaji. Po skupinové fázi pro šestnáct týmů se nejlepší osmička dostala do vyřazovací části, kde dominovala Střední průmyslová škola Purkyňova v Brně. 

Ve hře byly skvělé ceny, jako herní příslušenství od Logitech nebo Samsungu, fanouškovských předmětů herního týmu CZC.eSuba a pro ty nejlepší nechyběl ani pohár a medaile.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události