Esport

Přes 100 středních škol se zapojilo do nové sezony Esport ligy!

Přes 100 středních škol se zapojilo do nové sezony Esport ligy!
Zdroj: esportliga.cz

Esport liga s potěšením hlásí růst popularity své středoškolské ligy v League of Legends pod záštitou Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy ČR. Po testovacím nultém ročníku se do první oficiální sezóny přihlásilo rovnou 39 škol a nyní se počet přihlášených týmů více než ztrojnásobil. V novém roce totiž potvrdilo registraci dohromady 106 středoškolských týmů.

Spousta volnočasových aktivit se ze života studentů vytrácí, ale hraní počítačových her zůstává. O to větší zájem organizátoři Esport ligy evidovali v rámci jediné ligy určené speciálně pro střední školy a víceletá gymnázia.

 

Cílem soutěže je nabídnout jedinečnou možnost, jak netradičním a moderním způsobem upevnit vazby mezi spolužáky, rozvíjet jejich znalosti a schopnosti a vyniknout v celorepublikové soutěži. V současné situaci je pro studenty daleko těžší nějakým způsobem společné zážitky se spolužáky získat, a proto řada z nich možnost účasti v Niceboy ORYX Esport lize středních škol vítá.

 

Související obsah

 

Každý týden se budou vysílat vždy dva vybrané zápasy za asistence profesionálních komentátorů, a to na streamovací platformě Twitch. Díky tomu mají vybraní studenti poprvé jedinečnou možnost zažít pocit pravého profesionálního hráče.

 

Související obsah

 

Úvodní kolo se koná v úterý 16. února a ve vysílání se proti sobě v úvodním klání postaví brněnská Střední průmyslová škola chemická a pražské Gymnázium Na Vítězné pláni. Zápas je možné sledovat na twitch.tv/esportligacz.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zlatá Evropská liga: Obě české reprezentace úvod zvládly

Odstartovala skupinová fáze volejbalové Zlaté Evropské ligy. České volejbalistky si na úvod skupiny B poradily s Chorvatkami hladce 3:0 na sety. Mužská reprezentace se s Estonci natrápila o něco víc a rozhodlo se až ve čtvrtém setu. Nakonec si ve skupině C připsala první vítězství 3:1 na sety.

Krátká zpráva

Házená: Plzeň doma zachránila finálovou sérii

Házenkáři Plzně doma zachránili šance na letošní titul mistra ligy. Ve čtvrtém zápase finálové série play-off na domácí půdě v těsném utkání porazili Karvinou 26:25, a tím odvrátili mečbol hostů. Vyrovnaná série 2–2 se rozhodne v Karviné.