Esport

MAD Lions vedou evropskou ligu v LOL. Na úspěchu mají velký podíl dva Češi

MAD Lions vedou evropskou ligu v LOL. Na úspěchu mají velký podíl dva Češi
Zdroj: BIG CLAN

V nejpopulárnější online hře světa se českým zástupcům daří na výbornou. Nejvyšší evropskou League of Legends ligu LEC (League European Championship), která patří k těm světově nejkvalitnějším, hrají totiž hned čtyři čeští profíci.

Dvojice Marek „Humanoid“ Brázda a Matyáš „Carzzy“ Orság z týmu MAD Lions se po polovině odehraných zápasů těší z prvního místa, což by před letní sezónou čekal jen málokdo. O víkendu sice známá česká dvojka podruhé prohrála, ale se sedmi výhrami z devíti zápasů její tým právem stojí na nejvyšším stupínku aktuální tabulky.

Na jaře dokázali MAD Lions obsadit třetí příčku, ale v létě díky dosavadním výsledkům mohou pomýšlet i na zlaté medaile. Není však tajemstvím, že je hlavním cílem pro celý tým postoupit na světový šampionát, kam letos z evropské LEC zavítají čtyři nejlepší týmy. 

 

Související obsah

 

Příjemně v letní sezóně zatím překvapují také hráči Rogue, naopak zklamání prozatím představují celky G2 Esports a Fnatic, které byly právem označovány za největší favority soutěže, ale v současnosti obývají se skóre 5:4 (respektive 4:5) jen střed tabulky. 

Po čtyřech hracích kolech se odehrála přesně polovina zápasů, takže se již utkal každý s každým a nyní tak čekají účastníky ligy odvetné zápasy. V LEC mohou čeští fanoušci fandit ještě Patrikovi Jírů, který hájí barvy EXCEL Esports a na soupisce herního týmu Misfits figuruje ještě Petr „Denyk“ Haramach. Ten však v létě zatím pouze vysedává na lavičce náhradníků a pomáhá tak týmu spíše po taktické stránce, třeba v přípravě na jednotlivé soupeře. 

 

Související obsah

 

V lize hraje taktéž jeden slovenský hráč, a to Matúš „Neon“ Jakubčík, který reprezentuje esportový tým fotbalového klubu FC Schalke 04. V sobotu tento tým ukořistil alespoň první výhru, ale zatím stále zůstává na posledním desátém místě. 

Ligu LEC můžete sledovat každý pátek (od 18:00) a sobotu (od 17:00) na webových stránkách Twitch.tv, konkrétně na kanále LEC.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události