Esport

Šmícovi chodil fandit Jobsad jako kluk, dnes hraje v jeho týmu Masters!

Šmícovi chodil fandit Jobsad jako kluk, dnes hraje v jeho týmu Masters!
Zdroj: Profimedia

Je mu 20 let, dostal práci snů, s lehkostí stíhá studium na Karlově univerzitě a čerstvě si užívá i přestup do esportového týmu, jehož ambasadorem se stala česká fotbalová ikona Vladimír Šmicer. Mladík Josef Smutný, kterému se říká Jobsad, je machr na karetní hru Hearthstone a v pátek pro něj začalo asijsko-pacicifké Masters,

Přestup ze stáje Inside Games do týmu Entropiqu se upekl za minutu dvanáct, aby Jobsad mohl obléci černozelené barvy české esportové stáje právě na víkendovém Masters. Pro něj samotného je i citová záležitost.


„Pamatuju si, když mi bylo osm let a Šmíca dal v derby proti Spartě dva góly, tehdy jsem ještě chodil s rodinou na stadion,“ vzpomíná na dobu, kdy byl malý kluk.

Zdroj: Profimedia


Moc času sice neuběhlo, 12 let se nezdá jako nějaká velká historie. Pro Josefa Smutného jde ale přece jen o více než polovinu jeho života. Stihl toho hodně. Dnes je z něj úspěšný mladý muž a slávistická legenda a vítěz Ligy mistrů s Liverpoolem je čerstvě jeho parťák.
 

Související obsah

„Jsou to krásné vzpomínky, navíc Šmíca je super fotbalista a taky sympatický a rozumný člověk. Je to jeden z těch lidí, kteří mi hodně sedí. Je pro mě čest, že se s ním v Entropiqu potkám,“ dodává Jobsad.


Josef Smutný je ale i machr, který dokazuje, že u herních konzolí nebo počítačových her nesedí jen týpci, kteří nic jiného neumí. Úspěšně zvládá studium na Institutu ekonomických studií Univerzity Karlovy, práci na téměř plný úvazek a také hraje již zmíněnou Hearthstone na nejvyšší úrovni.


„Vždy dělám více věcí najednou a nesázím jen na jednu kartu. Během prvního ročníku studia na vysoké škole jsem zvládl udělat polovinu kreditů, které bych měl nasbírat během tří let, takže jsem si udělal trochu náskok,“ směje se Jobsad. Během studií na gymnáziu si ale vydělával také jako tenisový trenér dětí.

Hearthstone je ale samozřejmě nyní priorita. Masters Tour je 6 mezinárodních major turnajů, kde vítěz každého klání bere v přepočtu 750 tisíc korun.


Související obsah

Díky tomu, jak je Josef Smutný úspěšný na esportovém poli, všiml si ho pokerový multimilionář Martin Kabrhel a vedle přestupu do své stáje, nabídl Jobsadovi i také velmi zajímavou pozici ve své firmě Ematiq.
 

„Obecně jsou hráči her jako je poker, nebo právě Hearthstone považováni za velmi inteligentní lidi se zajímavými dovednostmi. Podobně jsou v Asii braní hráči deskové hry Go nebo šachisté,“ zakladatel týmu Entropiq.

Zdroj: Profimedia


Josef Smutný alias Jobsad má v Ematiqu na starosti analýzy nejen esportových událostí. Spolupracuje také při návrhu specializovaných softwarů. „Kombinovat hraní a podobnou práci dává smysl, ale je to velmi náročné. V budoucnu půjde spíše o výjimečné hráče, kteří tohle dokáží. Ale jsem si jistý, že zrovna Pepa se s tím popere a zvládne to,“ říká Kabrhel.

Související obsah


Za necelé dvě sezony na Hearthstone turnajích zatím vydělal Josef Smutný 8000 dolarů, v přepočtu necelých 200 tisíc korun. Talent ale má a je zřejmé, že dosavadní bank jistě znásobí. Od pátku do neděle se hraje o další hezkou sumu peněz. Je jedním z šesti Čechů, kteří se účastní Masters s dotací půl milionu dolarů (v přepočtu cca 12 milionů korun).

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události