UFC

Till a Whittaker si pohlédli do očí! Staredown se konal přímo na pláži

V neděli se na Fight Islandu v Abú Zabí uskuteční čtvrtý UFC galavečer. Dva dny před začátkem se aktéři hlavního taháku postavili tváří v tvář před zraky novinářů. Whittaker stál jako skála, ale Till se jeho pohledu vyhýbal. Poté vysvětlil proč.

Staredown Darrena Tilla a Roberta Whittakera proběhl v kleci postavené přímo na rozpálené pláži ostrova Yas. Bývalý šampion střední váhy vztyčil své pěsti a nasadil kamenný výraz, zatímco liverpoolský rodák do očí soupeře pohlédl jen letmo.

„Ani jsem se na něj nepodíval. Neberu to vážně, tohle je jen pro fanoušky. Chci se co nejrychleji vrátit na hotel, kde je klimatizace. Jestli si z toho on (Whittaker) něco vezme, dobře pro něj,“ okomentoval Till své chování na staredownu.

Whittaker (21-5) se do oktagonu vrací poprvé od ztráty titulu. Po prohře s Israelem Adesanyou (19-0) v říjnu 2019 přerušil kariéru kvůli ztrátě motivace, které vedlo k vyhoření. Problémy však překonal a nyní je připraven si znovu vydobýt titulovou šanci.

Související obsahSe stejným záměrem jde do klece i 27letý Darren Till (18-2-1). Ten ve váhovce do 84 kg sice absolvoval jen jeden duel, ale vítězství nad Kelvinem Gastelumem (16-6-1NC) jej posunulo na pátou příčku žebříčku střední váhy. Během předzápasových rozhovorů prozradil, že jediný další zápas připadající v úvahu, musí být titulový.

Související obsahHlavní tahák není jediný duel, který si zaslouží pozornost. Před ním se do klece postaví hned několik legend MMA. Maurício „Shogun“ Rua (26-11-1) a Antonio Rogério Nogueira (23-9-0) si to rozdají v polotěžké váze a Fabricia Werduma (23-9-1) vyzve v těžké váze debutující Alexander Gustafsson (18-6).
 

Hlavní karta UFC Fight Night: Whittaker vs. Till:

Robert Whittaker vs. Darren Till – střední váha (do 84 kg)

Maurício Rua vs. Antonio Rogério Nogueira – polotěžká váha (do 93 kg)

Fabricio Werdum vs. Alexander Gustafsson – těžká váha (do 120 kg)

Carla Esparzová vs. Marina Rodriguezová – slámová váha (do 52 kg)

Paul Craig vs Gadžimurad Antigulov – polotěžká váha (do 93 kg)

Alex Oliveira vs. Peter Sobotta – velterová váha (do 77 kg)

Chamzat Čimajev vs. Rhys McKee – velterová váha (do 77 kg)

Hlavní kartu UFC Fight Night 174 sledujte v neděli 26. července živě od 2:00 na Nova Sport 2 a VOYO.

Zdroj: Nova Sport

V pátek 24. července pomůže zkrátit čekání na nabitý galavečer pravidelný magazín z dílny Nova Sportu UFC Reloaded 45. Ten tentokrát přiblíží dění z UFC 231, na kterém Max Holloway (21-6) tehdy dominantním výkonem obhájil pás pérové váhy a Valentina Ševčenková (19-3) získala volný pás muší váhy.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události