šipky

Velké finále již dnes večer! Sledujte šipkařskou bitvu živě na Nova Sport

Velké finále již dnes večer! Sledujte šipkařskou bitvu živě na Nova Sport
Zdroj: Profimedia, koláž TN.cz

Sobotní semifinále přineslo naprosto úchvatné bitvy. Turnaj plný překvapení však vrcholí a vy můžete být u toho! Jako tradičně vysíláme zápas živě na Nova Sport 2 a VOYO.

Druhý nejprestižnější turnaj v rámci organizace PDC dokráčel k velkému finále. V něm se představí zkušený devětačtyřicetiletý skotský šipkař Gary Anderson a překvapení turnaje, šestadvacetiletý Belgičan Dimitri van den Bergh.

Gary Anderson v prvním kole vyřadil Justina Pipa, poté narazil na svého souseda v tabulkovém žebříčku. I s Jamesem Wadem si však poradil a ve čtvrtfinále se zdatně popral se Simonem Whitlockem, který předtím poslal domů světovou jedničku.

Zdroj: Profimedia

"Létající Skot" měl namále v semifinále, kdy čelil Michaleovi Smithovi. Na poslední chvíli ale utekl hrobníkovi z lopaty, v prodloužení dominoval a po výsledku 18:16 si vybojoval místo ve finále turnaje, který ovládl již v roce 2018, když v úžasné bitvě porazil Mensura Suljoviče 21:19.

Související obsah

Největším překvapením World Matchplay je Dimitri van den Bergh. Belgický talent si turnaj užívá a právě možná vědomí toho, že nemá co ztratit, mu pomohlo k tomu, že hraje na naprosto fantastické vlně. Šestadvacetiletý šipkař nejprve překvapivě vyřadil světovou šestku Nathana Aspinalla, v dramatické bitvě přetlačili i Joa Cullena a ve čtvrtfinále po ostrém nástupu zdolal i Adriana Lewise.

Zdroj: Profimedia

Velkou prověrkou bylo semifinále. Glen Durrant hned na úvod ukázal svou sílu, ale v klidu hrající Belgičan pak výtečnou sérií získal náskok, který si pak víceméně bez problémů držel až do konce. Van den Bergh ukázal svou sílu ve vysokém skórování, kterým narazoval občasnou nejistotu na doublech. 

Kdo se  bude nakonec radovat? To se dozvíte již v neděli večer! Velkou finálovou bitvu sledujte od 21.30 živě na Nova Sport 2 a VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události