Vodní slalom

Skvělý Prskavec ovládl ve Veltrusech i druhý závod a je blíž olympiádě!

Kajakář Jiří Prskavec po včerejším triumfu vyhrál ve Veltrusech i druhý závod v rámci Českého poháru ve vodním slalomu a udělal další krok k účasti na Olympijských hrách v Tokiu.

Úřadující mistr světa ve vodním slalomu Jiří Prskavec ve finále vyhrál o 49 setin sekundy před Vítem Přindišem, třetí byl Tomáš Zima. Oproti sobotě se z medailových pozic vytratili Vavřinec Hradilek a Ondřej Tunka.

Druhý jmenovaný doplatil na padesátivteřinovou penalizaci. Přindiš se dostal v tabulce olympijské kvalifikace na druhou pozici. Na sedmadvacetiletého lídra ale ztrácí sedm bodů. Prskavcovi nyní k olympijské jistotě chybí jeden triumf.

Související obsah

Mezi kajakářkami se tentokráít nevešla na stupně vítězů Veronika Vojtová, závod ovládla v sobotu stříbrná Kateřina Kudějová. Na kanoi dominoval mezi muži Vojtěch Heger, který si prohodil pozice na prvním a druhém místě s vítězem prvního závodu Lukášem Rohanem. Mezi ženami si druhý triumf připsala Tereza Fišerová.

Příští víkend se jedou další dva klvalifikační závody v Praze-Troji a Prskavec tedy bude mít velkou šanci na to, aby si zajistil finální nominaci na odložené hry v Tokiu.

Související obsah

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Vodní slalom

Důležité Události