Vodní slalom

Hattrick Jiřího Prskavce! Třetí výhrou v řadě si vybojoval účast v Tokiu

Pokud by nezasáhl koronavirus, tak by právě teď Japonsko žilo olympiádou. Místo toho kalendář plní kvalifikace. Platí to i u vodních slalomářů. Prvním Čechem, který si zajistil účast v Tokiu, je Jiří Prskavec.

Po dvou triumfech ve Veltrusech zkompletoval sedmadvacetiletý kajakář hattrick a vyhrál i první závod v pražské Troji. Díky tomu si zajistil účast na odložených olympijských hrách.

Třetí nominační závod v rámci Českého poháru vyhrál o 1,13 vteřiny před Tomášem Maslaňákem. Třetí dojel se ztrátou vteřiny a půl Vavřinec Hradilek. Prskavec má na čele již nepřekonatelný náskok. 

Mezi kanoisty podruhé zazářil Lukáš Rohan, který si připsal již druhý triumf a je velmi blízko k premiérovému postupu na klání pod pěti kruhy.

Související obsah

Po dvou triumfech ve Veltrusech dojela Tereza Fišerová mezi kanoistkami až třetí, díky vítězství se k ní přiblížila Gabriela Satková, která byla tentokrát v Troji nejlepší.

Zdroj: Profimedia

Kajakářka Kateřina Kudějová, která ve Veltrusech vybojovala první a druhé místo, tentokrát dojela až pátá a boj o olympiádu se tak lehce zkomplikoval. Na kanále v Troji byla nejrychlejší Kateřina Dušková, polepšila si i vítězná Veronika Votková, která dojela stříbrná.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události