Hokej

Vzpomínky na Říhu. Kluby truchlí, v Pardubicích vzniklo pietní místo

Vzpomínky na Říhu. Kluby truchlí, v Pardubicích vzniklo pietní místo
Zdroj: Profimedia/ twitter/ @HCPCE/ koláž tn.cz

Ztráta trenéra Miloše Říhy zasáhla celou hokejovou veřejnost. Ta ihned po oznámení jeho smrti zaplavila sociální sítě nespočtem kondolencí a zpráv. Velice zarmoucený byl i prezident Českého hokeje Tomáš Král. 61letý bývalý hokejový kouč měl v poslední době velké zdravotní problémy, kterým bohužel podlehl.

„O jeho hospitalizaci jsme věděli, zpráva o jeho smrti nás ovšem překvapila a zarmoutila. Český hokej v něm ztrácí velmi výraznou osobnost, někdejšího výborného hráče a později úspěšného trenéra, který se dokázal prosadit nejen doma, ale i v zahraničí. Čest jeho památce,“ řekl prezident Král.
 

Miloš Říha zanechal výraznou stopu jako hokejista i jako trenér. Dlouhé roky pak koučoval v KHL, kde patřil k renomovaném osobám. V Kontinentální lize vedl i Slovan Bratislava, se kterým už předtím slavil i dva ligové tituly ve slovenské soutěži.
 

Související obsah

„HC SLOVAN Bratislava přijal s hlubokým zármutkem zprávu o smrti českého trenéra Miloše Říhy. Rodák z Přerova nás po těžké chorobě navždy opustil dnes ve věku 61 let v jedné z pražských nemocníc,“ píše zarmoucený klub, kde zanechal Miloš Říha velkou sotpu.

 

S kondolencí se však přidávali i další. „Osobně jsem touto zprávu zdrcen. Miloš Říha patřil mezi trenéry, kteří se výrazně podepsali pod mojí kariérou a něco jsme spolu zažili jak v české extralize, tak v ruské superlize. Odešel jeden z velkých hokejových trenérů. Chtěl bych vyjádřit celé rodině a přátelům Miloše Říhy upřímnou soustrast,“ řekl člen představenstva HC Dynamo Pardubice Dušan Salfický.

Před stadionem v Pardubicích tak také vzniklo pietní místo, kam můžou fanoušci přidávat svíčky a vzpomínat na období, kdy Pardubice pod jeho vedením dvakrát skončily na druhém místě v extralize.
 

To vzniklo také v Říhově rodném Přerově, kde je tou nejvýznamější a největší osobností. Samotný klub pak také přidal dojemnou vzpomínku na muže, který jeho jméno proslavil ve světě.

Nesmrn smutn zprva zastihla v prvn zijov den hokejovou rodinu Zubr. Ve vku 61 let zemel jej nejslavnj...

Zveejnil(a) HC ZUBR Perov dne ter 1. z 2020

Ve své kariéře vedl z českých týmů také Karlovy Vary a Spartu. Od roku 2018 se pak ujal pozice hlavního trenéra české reprezentace a v minulém roce na mistrovství světa získal s týmem čtvrté místo.

Související obsah

Bohužel od začátku letošního roku ho sužovaly zdravotní potíže. Hospitalizován byl na jaře a naposledy v létě v pražském IKEMu.

Vzpomínají i další ruské kluby, jako Petrohrad, Spartak Moskva či Omsk. Připomínka skvělého kouče se objevila i na oficiálním profilu KHL.

Příběhu Miloše Říhy se věnovala i reportáž Televizních novin:

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události