Esport

O posledních týmech na mistrovství v Brawl Stars se rozhodne už v neděli

O posledních týmech na mistrovství v Brawl Stars se rozhodne už v neděli
Zdroj: esuba.eu

Mobilní hry jsou dlouhodobě na vzestupu a už pátým rokem se uskuteční i Mistrovství ČR v mobilních hrách. Tentokrát se vedle stálé karetní hry Brawl Stars postaví populární mobilní hra Brawl Stars.

Ta funguje na velmi jednoduchém principu.  Žánrově jde o kombinaci strategie a střílečky a díky této kouzelné kombinaci se v režimu tři proti třem hrají i velké turnaje. V rámci Samsung MČR proti sobě týmy poslední měsíce každý týden bojovaly o věcné i finanční ceny a hlavně kvalifikační body. 

 

Nejlepší dva týmy celoroční kvalifikace, kterými jsou CZC.eSuba a Sampi.Mi, postoupily na samotné mistrovství přímo a o zbylých šest míst se mezi sebou utká dalších 24 nejlepších týmů žebříčku v Last Callu, který proběhne formou Samsung Podzimní sklizně už v neděli 13. září. 

 

Související obsah

 

Ten, kdo se bude chtít dostat na zmiňované vyvrcholení celé sezóny, bude muset prokázat svou kvalitu hned několikrát za sebou, protože se turnaj bude hrát v podstatě celou neděli. Mezi hlavní favority na postup se budou řadit hráči z týmu BRUTE, kteří kvalifikační fázi zakončili na třetím místě celkového MČR žebříčku, dále mezi papírově nejsilnější týmy patří také Online Vision Gaming, Enterprise Esports nebo Infactus Gaming. 

 

Právě zápasy těchto a spousty dalších týmů můžete v neděli sledovat na Twitch kanále PLAYzoneCZ, kde poběží vysílání z profesionálního studia, odkud se také vysílalo každé měsíční finále kvalifikačních turnajových sérií.  

 

 

Mistrovství ČR v mobilních hrách se bude konat znovu spolu s Mistrovstvím ČR v počítačových hrách. V posledních letech se akce konala na brněnském výstavišti a událost loni navštívilo přes 50 tisíc fanoušků domácí esportové scény. Jak se bude kompletní finále odehrávat letos je zatím záhadou, a to kvůli současné koronavirové pandemii. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu Esport

Důležité Události