MMA

UFC 253: Souboj neporažených, bitva o volný titul a slovenská premiéra

UFC 253: Souboj neporažených, bitva o volný titul a slovenská premiéra
Israel Adesanya a Paulo Costa Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / Instagram UFC

V noci ze soboty na neděli čeká fanoušky MMA skvělá podívaná. UFC 253 nabídne dvě titulové bitvy a slovenští fanoušci se mohou těšit na premiérové vystoupení jejich zástupce. Lajoš Klein se totiž utká se Shanem Youngem.

HLAVNÍ TAHÁK

Vrcholem galavečera by měl být souboj dvou neporažených borců o titulový pás ve střední váze. Nigerijský rodák reprezentující Nový Zéland Israel Adesanya (19-0) si loni v říjnu vybojoval mistrovský pás ve střední váze proti Robertu Whittakerovi a obhájil ho letos v březnu proti Yoelu Romerovi. V UFC má za sebou zatím 8 vítězných zápasů. Druhá obhajoba bude ale mimořádně těžká, čeká na něj jiný neporažený bijec.


Brazilec Paulo Costa (13-0) taktéž zatím neochutnal hořkost porážky a vysloužil si titulovou šanci. První čtyři zápasy v UFC vyhrál na TKO a naposledy loni v srpnu porazil Yoela Romera na body. Poté musel na operaci bicepsu, takže právě Romero vyzval Adesanyu o titul. Nyní už by měl být Costa v pořádku, takže se Adesanyovi postaví.

Zdroj: Profimedia


Favoritem zápasu je nigerijský rodák, ale stát se může cokoliv. Šéf UFC Dana White se vyjádřil, že tento souboj se může stát nejlepším bojem roku.

Související obsah

BOJ O VOLNÝ TITUL

Druhým titulový soubojem bude střetnutí Jana Blachowicze (26-8) s Dominickem Reyesem (12-1). Půjde o souboj o volný titulový pás, neboť dosavadní šampion polotěžké váhy Jon Jones přestoupil do váhy těžké.


Reyes byl donedávna neporažený, ale v posledním souboji vyzval šampiona Jona Jonese s nímž prohrál po jednomyslném rozhodnutí rozhodčích, i když rozhodně ne jednoznačném průběhu. Nyní tedy třicetiletý Američan dostává druhou šanci na titul v řadě.

Zdroj: Profimedia


Druhým kandidátem na titul v polotěžké váze je zkušený polský bijec Jan Blachowicz. V UFC působí již od roku 2014 a má tam bilanci 9-5. Má šňůru tří vítězství v řadě. Naposledy knokautoval Coreyho Andersona v prvním kole. Favoritem je určitě Američan, ale pro 37letého Poláka to může být poslední šance na titul, takže motivaci má jistě obrovskou.

Související obsah

PERLIČKA PRO SLOVÁKY

Na prelims kartě se objeví také Lajoš Klein (16-2). První zástupce Slovenska v UFC. Klein byl povolán, aby nahradil Natea Landwehra. Ten se kvůli koronaviru nemůže galavečera zúčastnit, a tak se s Shanem Youngem (13-4) utká právě vycházející slovenská hvězda.


Klein poslední dva roky působil v organizaci Oktagon MMA, kde nenašel přemožitele. Naposledy prohrál v roce 2017 a od té doby vyhrál sedm zápasů v řadě. Nyní si prožije debut v UFC.

Zdroj: Profimedia


Jeho soupeř je 27letý Novozélanďan Shane Young. V UFC začal prohrou s Alexanderem Volkanovskim na body a poté si připsal dvě výhry. Naposledy bojoval v únoru roku 2019 od té doby laboroval se zraněním.

Související obsah

Hlavní karta UFC 253:

Israel Adesanya (c) vs. Paulo Costa - o titul střední váhy
Dominick Reyes vs. Jan Błachowicz - o volný titul polotěžké váhy
Kai Kara-France vs. Brandon Royval - muší váha
Ketlen Vieiraová vs. Sijara Eubanksová - ženská bantamová váha
Hakeem Dawodu vs. Zubajra Tuchugov - pérová váha

Prelims karta:

Brad Riddell vs. Alex da Silva - lehká váha
Diego Sanchez vs. Jake Matthews - velterová váha
Shane Young vs. Ľudovít Klein - pérová váha
William Knight vs. Aleksa Camur - polotěžká váha
 

Galavečer UFC 253 včetně prelims karty, kde se představí Slovák Lajoš Klein můžete sledovat živě v noci ze soboty na neděli od 2:00 na Nova Sport 2 a Voyo.

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události