UFC

Trůn polotěžké váhy je obsazený! Co to znamená pro Procházku?

Trůn polotěžké váhy je obsazený! Co to znamená pro Procházku?
Jan Blachowicz a Jiří Procházka | Zdroj: koláž tn.cz / profimedia / UFC

Galavečer UFC 253 přinesl nového krále polotěžké váhy i další indicie na příštího soupeře Jiřího Procházky. Dokud nebude podepsána zápasová smlouva, nelze nic s jistotou říci, ale nyní na českého samuraje zbývá jen jedno jméno.

Žebříček zatím zůstává nezměněný, a tak výchozí pozicí Jiřího Procházky v kategorii do 93 kg je stále šestá příčka. Nicméně s novým šampionem Janem Blachowiczem lze očekávat postup do TOP 5. Žebříček polotěžké váhy před UFC 253:


1) Dominick Reyes (10-2)

2) Thiago Santos (21-7)

3) Jan Blachowicz (27-8) - nyní šampion

4) Glover Teixeira (31-7)

5) Aleksandar Rakič (13-2)

6) Jiří Procházka (27-3-1)


Ideální plán Procházkova týmu pro druhý zápas je do konce roku 2020 změřit síly s někým lépe postaveným a po UFC 253 se za těchto okolností nabízí dva možné scénáře. Blachowicz má titul a šéf organizace na tiskové konferenci přiznal, že jeho příštím vyzyvatelem bude vítěz dvakrát posunutého zápasu Santos vs. Teixeira, který by měl proběhnout v listopadu.

Související obsahTři jména jsou tedy ze hry, neboť si lze jen těžko představit, že by poražený do konce roku absolvoval ještě jeden zápas. Další rival Dominick Reyes v nedělním zápase o titul utrpěl frakturu nosu a pohmoždění žeber. V UFC zápasí dvakrát ročně a je nepravděpodobné, že by se po dlouhé přípravě a se zraněními hnal letos zpět do klece.


VIDEO: sestřih titulového zápasu Blachowicz vs. Reyes


Zbývá tak jediný volný soupeř a tím je 28letý Rakušan Aleksandar Rakič, který na konci srpna vybojoval jednomyslné vítězství s Anthony Smithem a dostal se na chvost TOP 5. Tato výzva je reálná i podle trenéra českého zápasníka Martina Karaivanova.„To nám také nabídli. Do budoucna je tam možnost, mít do konce roku zápas. Je tam možnost mít toho Rakiče. Takový souboj dvou mladých dravců,“ potvrdil dříve manažer Jiřího Procházky.
 

Druhý scénář může nastat v případě, že ze zápasu Santos vs. Teixera jeden z aktérů odstoupí. Již dvakrát byl odložen kvůli koronaviru a při druhém přesunu organizace Procházku kontaktovala s možností nastoupit jako náhradník.

Související obsahOdhady může zhatit Jon Jones, který po UFC 253 pohrozil návratem do polotěžké váhy. Podle prezidenta organizace Dany Whitea mu případná titulová šance náleží, ale oficiální směr jeho kariéry je zatím těžká váha. 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

Důležité Události