Mistr slízl debakl! Liverpool dostal SEDM gólů. Tottenham potupil United

Liverpool ve Villa Parku totálně vyhořel! Od domácích inkasoval hned sedm gólů. Debakl schytal i Manchester United, který doma dovolil šestkrát skórovat Tottenhamu.

Kromě Čechy ostře sledovaného zápasu West Hamu s Tomášem Součkem a Vladimírem Coufalem v sestavě se v Premier League odehrálo ještě několik dalších střetnutí.

Mistrovský Liverpool takový tvrdý náraz nečekal. S Aston Villou to byl právě on, kdo byl v pozici myši, se kterou si domácí kočka řádně vyhrála. Již v prvním poločase zkompletoval hattrick 24letý Ollie Watkins, pro kterého to jsou po příchodu z Brenfordu první góly v Premier League.

Reds měli sice jednoznačně větší držení míče, rozdíl byl v produktivitě. V první půli obě mužstva vystřelila šestkrát na bránu. Poměr gólů? 4:1 pro Aston Villu. Domácím zkrátka a jednoduše vyšlo snad všechno, na co sáhli a připsali si jednoznačně nejsenzačnější triumf.

Tottenham si s velkou chutí zastřílel na trávníku Manchesteru United. Domácí šli ve druhé minutě do vedení, když Fernandes proměnil penaltu, ale Spurs už o pět minut později vedli.

Red Devils navíc přišli o Martiala, který inkasoval červenou kartu a ještě do přestávky dostali dva góly. Tottenham pak ve druhé půli dvěma góly dovršil debakl. Ve velkém stylu se po zranění vrátil Korejec Son, který zaznamenal dvě trefy.

Arsenal byl na Emirates Stadium od úvodního hvizdu lepším týmem, gólové vyznění však přišlo až po hodině hry, kdy se dvakrát v krátkém časovém sledu po sobě trefili Saka a Pepe. Sheffield sice sedm minut před koncem snížil, ale Arsenal si již vedení nenechal ukrást.

Southampton navázal na výhru v Burnley a na vlastním trávníku si poradil s West Bromem. Na gól se čekalo do 41. minuty, kdy se trefil Djenepo, výsledek pak dovršil ve druhé půli Romeu.

Ve Wolverhamptonu rozhodl jediný zásah. Postaral se o něj v 56. minutě Neto. Fulham se tak zatím stále krčí na dně tabulky anglické soutěže.