UFC

PREVIEW: Ortega se vrací po dvou letech. V kleci ho čeká Korean Zombie

Návrat bývalého vyzyvatele o titul do vysoce očekávaného a odkládaného zápasu, plus přesun bývalé šampionky do nové váhy. To je nabídka dalšího galavečera UFC na ostrově v Abú Zabí.

 HLAVNÍ TAHÁK
#2 Brian Ortega vs. #4 Korean Zombie


Brian Ortega se konečně vrací. Trvalo to dlouho a po naprosté destrukci od Maxe Hollowaye dokonce chvíli vyvstávaly otázky, jestli není jeho kariéra ohrožená. Přes veškeré zdravotní problémy se ale bývalý neporažený vyzyvatel o titul v pérové váze a kouzelník přes jiu-jitsu s obrovským srdcem vrací zpět do klece.

Zdroj: Profimedia

Za dva roky se toho změnilo hodně. Pérová divize má od té doby nového šampiona, vycházející hvězdy a sám Ortega si nechal pouze hlavního trenéra a zbytek týmu vyhodil. Osobitý gentleman věnující se charitě navíc ukázal i odvrácenou tvář, když si pro něj netypicky vyšlápl na korejského rappera v domnění, že proti němu vede štvavou kampaň.
 

Korejský rapper Jay Park je shodou okolností blízký kamarád a překladatel bojovníka se super-atraktivním stylem boje – muže, kterému neřeknou jinak než Korean Zombie.

Právě tady vznikl zásadní problém mezi jinak poklidnými lidmi. Zombie si údajně z Ortegy utahoval, měl pocit, že se vyhýbá zápasu, zatímco Ortega si moc dobře nenotoval s managementem svého budoucího soupeře a výše zmíněnému rapperovi dokonce uštědřil políček na UFC 248, za což byl ochrankou vyveden z haly.


Všechno tohle bylo naštěstí hozeno za hlavu, obě strany se vzájemně omluvily a i přesto, že mezi nimi není úplně stoprocentní respekt, to hlavní se konečně stane – Brian Ortega vs. Korean Zombie. Utkání, které mělo proběhnout před rokem v Jižní Koreji, ale přichází až nyní.

Související obsah

Oba jsou přesvědčeni, že půjdou do boje od první minuty a nebude to žádná hra na schovávanou. To, že toto utkání patří k jedním z nejočekávanějších v UFC, není potřeba ani dodávat. Přesto ale vzniká velká otázka, jaký Ortega vstoupí do klece. Dva roky je dlouhá doba a vzpomínky na brutální počet úderů do hlavy jen tak neodezní.
 

Kromě jasného potenciálu na zápas večera tu existuje ještě další motivace, a sice směrem vzhůru k současnému šampionovi Alexanderovi Volkanovskimu, o kterém letos Korean Zombie prohlásil, že je hanebný zástupce této divize a měl by se stydět. Kdo si řekne o titulový zápas a co na to další mistři zábavných soubojů Zabit Magomedšaripov a Yair Rodriguez, kteří se za týden budou také hlásit o slovo?

Související obsah


 

Jessica Andrade vs. Katlyn Chookagian (muší váha do 57 kg)

Bývalá šampionka Jessica Andrade je svým způsobem unikát. Málokdo tehdy asi čekal, že z bantamové váhy definitivně shodí o dvě divize níže a bude nakonec bojovat o titul ve slámové váze. Andrade brutálně ukončila Namajunas, stala se šampionkou, ale její sláva rychle vyhasla. Následovaly dvě porážky a přemýšlení. Řešení se našlo ve třetí váhové kategorii, do které Andrade v UFC nastoupí – muší.
 

Bývalá šampionka přiznala, že v posledním zápase měla celkem problémy při shazování do slámové divize. Tady si naopak pochvaluje, že může zařadit více silového tréninku, dobře se najíst a celkově se cítit výborně při tréninkovém kempu. Jsou to přesně ty faktory, které Andrade potřebuje, aby se vrátila zpátky na vrchol a řekla si o další titulový zápas?
 

Nebude to mít vůbec jednoduché, protože proti ní půjde bývalá vyzyvatelka o titul v této váhovce – Katlyn Chookagian.

 

Přehled zápasů, které budou vysílány (od hlavního zápasu k prvnímu):

#2 Brian Ortega vs. #4 Korean Zombie (pérová váha do 66 kg)

Jessica Andrade vs. #1 Katlyn Chookagian (muší váha do 57 kg)

Jimmy Crute vs. Modestas Bukauskas (polotěžká váha do 93 kg)

Claudio Silva vs. James Krause (welterová váha do 77 kg)

Thomas Almeida vs. Jonathan Martinez (pérová váha do 66 kg)


Sledujte UFC Fight Night: Ortega vs. Korean Zombie v noci ze soboty na neděli od 1:00 na Nova Sport 2 a Voyo.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Nova Sport ve full HD na Voyo.cz

K tématu UFC

Důležité Události